Otomobil

Fiat varken, başka lider aramaya gerek yok!

Dünyanın en büyük otomobil bazlı şirketler grubundan biri olan Steallantis’in Türkiye’deki en çok otomobil satan markası bir kez daha Fiat oldu.

Fiat varken, başka lider aramaya gerek yok!

Stellantis, 2022 yılının sonuçlarını duyurdu ve bu yeni dönemde anahtar oyunculardan biri olan FIAT markası bir kez daha önemli sonuçlar elde etti. Olivier Francois, Stellantis'ın CMO'su ve FIAT CEO'su, "FIAT, Grubun sonuçlarına önemli ölçüde katkıda bulunarak, küresel başarısını bir kez daha doğruladı. Hacimler açısından, 2022'de FIAT, Abarth ve Fiat Professional araçları dahil olmak üzere 1,2 milyondan fazla kayıtlı üniteyle Stellantis'teki lider marka olmayı başardı. Brezilya, İtalya ve Türkiye'de mutlak pazar lideriyiz ve elektrikli Yeni 500 ile sürdürülebilir bir geleceğe doğru hızla ilerliyoruz. 2022'de Stellantis Grubu'nda yer alan sinerjiler sayesinde FIAT, toplumsal açıdan önemli çözümler sunmaya devam edecek ve dört yeni ürünle kullanıcılarının karşısına çıkacak." ifadelerini kullandı.

Fiat varken, başka lider aramaya gerek yok!

Avrupa'da FIAT her zaman şehir otomobil piyasasında lider oldu. Özellikle çevresel sorunlara artan ilgi bağlamında, geçen yıl çıkışından bu yana küresel olarak 120.000 adetten fazla araç kaydeden Yeni 500, 66.000'den fazla araçlık bir performans yakaladı. Bu inanılmaz başarı markayı, İtalya'da en çok satılan elektrikli araba haline getiriyor, ayrıca aynı başarı sayesinde Fiat’ın İspanya'da ikinci, Almanya'da ise üçüncü sırada olduğunu da belirtelim.

Ek olarak, Avrupa'nın 10 büyük pazarında üçüncü en çok satan BEV üreticisi ve Stellantis Grubu'nun en çok satan elektrikli aracıda yine FIAT oldu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.