Otomobil

Ford pazarı büyüttü! Tesla'nın önüne geçti

Ford F Serisi uzun yıllardır Kuzey Amerika’da en çok satan pick-up modeli konumunda. Bu başarısını değişen dünyada da sürdürmek isteyen Ford, başarılı pick-up modelinin elektrikli versiyonunu da piyasaya sürdü.

Ford pazarı büyüttü! Tesla'nın önüne geçti

Ford, başarılı pick-up modelinin elektrikli versiyonunu piyasaya sürdü. Piyasaya çıktığı günden bu yana oldukça başarılı rakamlara ulaşan F-150 Lightning, artık Tesla imzalı modellerle yarışır hâle gelmiş durumda.

Ford pazarı büyüttü

Uzun yıllardır tahtını kimseye kaptırmayan Ford F-150, elektrikli versiyonuyla da Kuzey Amerika’da başarılı satış rakamlarına kısa sürede ulaştı. Ford’un Ağustos ayı satış rakamları da elektrikli aracın başarısını kanıtlar nitelikte.

Ford, son açıkladığı raporlara göre Ağustos ayı içerisinde 2 bin 373 adet F-150 Lightning modeli sattı. Mayıs ayında satışa sunulan elektrikli pick-up, o tarihten bu yana ise 6 bin 842 satış adedine ulaşmış durumda. Ford ayrıca bu süreçte 3 bin 120 Mustang Mach-E ve 404 adet ise E-Transit satma başarısı gösterdi.

Yayınlanan rapora göre Ford geçtiğimiz yıla göre elektrikli araç satışını bir önceki yıla göre dört kat artırmış durumda. F-150 Lightning hâli hazırda Kuzey Amerika’nın en çok satan elektrikli pick-up modeli konumunda. Bu anlamda elektrikli modelin tek rakibi olan Rivian R1T ise 2022 yılının ikinci çeyreğinde sadece toplam olarak 700 adetli satış rakamı yakaladı.

Tesla Cybertruck ve Chevrolet Silverado EV modellerinin henüz piyasa olmadığını düşündüğümüzde Ford F-150 rakipsiz gibi görünüyor. Pick-up pazarında eli oldukça güçlü olan F-150 Lightning, diğer segmentten araçların da önünde bulunuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.