Otomobil

Foxconn elektrikli araçlarını tanıttı!

Teknoloji devi Foxconn, üç Foxtron elektrikli konseptlerini tanıttı. İşte Model E sedan, Model C Crossover ve Model T Otobüs!

Foxconn elektrikli araçlarını tanıttı!

Tayvanlı elektronik üreticisi Foxconn, daha önce söz verdiği gibi, Teknoloji Günleri 2021 kapsamında aynı anda üç elektrikli konsept aracının detaylarını açıkladı. Bunlar Foxtron Model E sedan, Foxtron Model C Crossover ve Foxtron Model T Otobüsü.

Her üç model de Luxgen markası altında kendi araçlarını yapan ve aynı zamanda Tayvan pazarı için Nissan ve Mitsubishi araçlarını monte eden yerel otomobil üreticisi Yulon Motor ile ortaklaşa geliştirildi. Elektrikli araç çifti ve elektrikli otobüs, hemen hemen her formatta elektrikli araçların montajına izin veren MIH (Mobility In Harmony) tescilli donanım ve yazılım platformuna dayanmaktadır.

Foxconn-Foxtron Elektrikli Araçları!

Şirket temsilcilerine göre, Foxtron Model T elektrikli otobüs, piller tamamen şarj olduğunda 400 km'ye kadar menzile sahip oluyor ve 120 km / s hıza ulaşabiliyor. Bu model gelecek yıl piyasaya çıkacak.

Buna karşılık, Foxtron Model C elektrikli Crossover, 2023'te Tayvan pazarında olacak ve 35.700 dolardan satışa sunulacak. İlk 100 km / s'yi sadece 3.8 saniyede kateden model, tam pil şarjında 700 km yol alabiliyor.

Foxtron Model E sedan lüks segmente odaklanmış, bu nedenle İtalyan tasarım stüdyosu Pininfarina'dan uzmanlar tasarımda yer almış. Model 750 bg güç ile sadece 2.8 saniyede 100 km / s hızlanma süresi ve 750 km menzile sahip.

Yakın zamanda Tayvanlı Foxconn şirketi, 2019 da Ohio'daki GM Lordstown Assembly fabrikasının bir kısmını General Motors'dan 20 milyon dolara satın almıştı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.