Pert hale gelmiş Clio komik bir fiyata alıcı buldu!

Hurdaya dönen Renault Clio için 42 bin TL ile ilana verilmişti. Ancak daha absürd bir fiyata alıcı buldu.

Pert hale gelmiş Clio komik bir fiyata alıcı buldu!

Bursa'da yaşanan bir sel felaketinde hurda hale gelen Renault Clio marka araç 42 Bin TL istemiyle ilana konmuştu. Erkan Çidan, sel hasarı yüzünden sadece demir yığınına dönmüş 2017 model aracını tam 42 bin 500 liraya satmak istedi.

Söz konusu ilan direkt olarak tepki topladı ve sosyal medyadan da bir sürü eleştiri aldı. Aracın tamamen hurda hale gelmesi sebebiyle istenen fiyat insanlara saçma gelmişti. Hurda araç bir süre sosyal medyada da konuşuldu. Ancak bu söz konusu demir yığını kendine bir alıcı bulabildi.

40 Bin TL'den satılmak istenen araç 20 Bin TL'den alıcı buldu

Pert hale gelmiş Clio komik bir fiyata alıcı buldu! - Resim : 1

Erkan Çidan tepkiler üzerine ilanı kaldırsa da araca bir alıcı çıktı.  Çidan, "Kaç para yapar diye sembolik bir rakam yazdık. Bu arabanın yedek parça dahi olsa motoru 15-20 bin TL civarında. Baktım çok tepki var, telefonum susmadı ilanı kaldırdım. Ama araba 20 bin TL'ye satıldı." ifadelerine yer verdi.

Geçtiğimiz günlerde bir online ilan ve alışveriş platformunda satışa konan pert araç, şaşkınlık yaratmıştı. Sel felaketi sebebiyle artık sadece bir hurda haline gelen araç için 42.500 TL istenmişti. 

Araba piyasasının dengesiz olduğu bu dönemde insanlar ikinci el dahi araç bulamaz halde. Durum böylece olunca bir süredir araç almak vatandaşlar için imkansız hale geldi diyebiliriz. Hurdadan konan bu "aracın" ilanında aracın plakalı ve ruhsatlı olduğu, muayenesinin yapıldığı, kasko değerinin olduğu belirtilmişti. Ayrıca ilan detayında "araç resimlerde görüldüğü şekilde sel hasarlıdır alıcısına hayırlı olsun" not olarak eklenmişti. Sürülebilecek halde olmayan araç yine de kendine 20 Bin TL'den alıcı buldu.