Otomobil

İlk elektrikli yerli otomobil görücüye çıktı!

İstanbul'da bir fuarda ilk kez görücüye çıkan yerli elektrikli otomobil, görenleri kendisine hayran bırakıyor. İşte detaylar!

İlk elektrikli yerli otomobil görücüye çıktı!

İstanbul'da bir fuarda ilk kez görücüye çıkan dış dizaynı, motoru, içi, her şeyi yerli olan elektrikli otomobil işlemler yapılırsa kısa sürede satışa sunulabilecek. 

Yerli otomobil üreticisi Dr. Gürsel Güzel, yaptıkları yerli otomobili ilk defa görücüye çıkardıklarını belirterek şunları söyledi: "İç tasarım, dış tasarım, mekanik tasarım bütün şasisi kaportası ve motoru yerli. Motor sürücü, elektronik donanımlar bütün kontrol üniteleri ve yazılımlar bize ait.

Motor gücü 150 kw, beygir gücü karşılığı 203 beygir. 5 yıl içinde 6.5 milyon dolarAR-GE harcaması oldu. 6 ay sonra bile seri üretime başlanabilir. Bu sertifikasyon ve prosedür işlerinden dolayı 2-3 yılı bulabilir"

İlk elektrikli yerli otomobil görücüye çıktı!

İlk elektrikli yerli otomobil görücüye çıktı! - Resim : 1

İlk elektrikli yerli otomobil görücüye çıktı! - Resim : 2

Elektrikli yerli otomobil TM 480'in menzilinin 400 kilometre olduğu belirtildi. TM 480i, 100 kilometrede 10 liralık elektrik harcıyor. Fiyatı ise 200 bin lira olarak açıklandı. Şık ve dinamik bir tasarıma sahip olan otomobilin motorundan şasisine, ana tasarımından iç mekanına kadar her şeyi yerli üretim.

Ancak iş fiyatına geldiği zaman maalesef biraz yerlilikten çıkıyor diyebilirim. Açıkçası bu parayı verecek olan vatandaşın yerli ve elektrikli bir araca para akıtacağını düşünmüyorum. 

Yorumlar
Car crazy
Neden elektrikli o parayla yabancı marka araclar daha avantajli
Cevapla
fffff
araba değil 200.000 lt 5 kuruş bile etmez
Cevapla
Sessiz
200bin mi zenginler için uretin
Cevapla
Murat
İsveç malı olan Volvo'nun İsveçteki tüm araçlardan pahalı olduğunu biliyormuydunuz. İsveç'te Volvoya binmek lüxtür
Cevapla
hmk
isveçteki insanlarında kaç para aldıklarını bir yazsana et beyin..
Mert Ali
Bu arabayı yapan firma bir adam gibi dizayner bulsun Fiat agea esintileri çok sıradan hedef Alman araba klasmanı olmanı zaten birde fiyat çok saçma bu araba maximum 75000 İle 80000 arası olmalı yerli ise
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.