Karşınızda Kia’nın en güçlü otomobili EV6 GT!

Elektrikli otomobil sektörü günden güne gelişirken, Güney Koreli otomobil üreticisi Kia’da bu duruma en iyi ayak uyduran markalardan biri olarak dikkat çekiyor.

Karşınızda Kia’nın en güçlü otomobili EV6 GT!

Elektrikli otomobillere olan ilgi günden güne artmaya devam ediyor. Gerek Avrupa Birliği gerekse de Amerika Birleşik Devletleri tarafından oldukça fazla desteklenen bu yeni teknolojinin çok yakında içten yanmalı motorları geride bırakması ve sektörün standart özelliği haline gelmesi bekleniyor.

Öte yandan elektrikli otomobillere yaptığı yatırımlarla gündeme gelen ve henüz geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü EV6 modeliyle adeta ödüle boğulan Kia, şimdi de EV6 GT modeliyle dikkatleri üzerine topladı.

Karşınızda Kia’nın en güçlü otomobili EV6 GT! - Resim : 1

Kia EV6 GT’ye baktığımız zaman ilk dikkatimizi çeken şey hem önde hem de arkada iki farklı elektrikli motora sahip olması oldu. Buna göre öndeki motorundan 160kW, arkadaki motorundan ise 270kW güç desteği alan araç toplamda 576 beygir gücüne ve 740 Nm torka ulaşabiliyor. Sıfırdan yüz km hıza yalnızca 3,4 saniyede çıkabilen araç tüm bu yönleriyle Kia’nın en güçlü otomobili haline geliyor.

Kia EV6 GT’nin maksimum hız kapasitesi 259 km/s olarak açıklandı. Bunun yanında aracın 350kW’lik şarj cihazı sayesinde 18 dakikalık şarjla %70 doluluk oranına ulaştığını da hatırlatalım. Her ne kadar bu aracın tam kapasite şarjla ne kadar yol kat edebileceğine yönelik net bir açıklama yapılmamış olsa da, bu konuda yeni modelin kardeşiyle benzer bir menzile yani 450km’lik bir mesafeye uygun olduğu düşünülüyor.

Kia EV6 GT’nin fiyatı hakkında şimdilik bir açıklama yapılmazken, aracın bu yıl sonuna doğru resmen satışa sunulacağı düşünülüyor.