Otomobil

Kia SUV Concept EV9 gelecekten gelen otomobil!

Kia’nın tamamen elektrikli bir SUV konsepti olan Kia Concept EV9'un ilk resmi görüntüleri ortaya çıkardı. Gelecekten gelen otomobil!

Kia SUV Concept EV9 gelecekten gelen otomobil!

Koreli otomobil üreticisi Kia, sonunda elektrikli crossover modeli Kia Concept EV9'un ilk görüntülerini paylaştı. Elektrikli otomobilin LA Otomobil Fuarı'nın bir parçası olarak 17 Kasım 2021'de lansmanı yapılacak.

EV6'nın piyasaya sürülmesinden sonra, Kia Concept EV9, ilerici tasarımı, son teknolojiyi ve gelişmiş tamamen elektrikli güç aktarma motorlarını, tek bir öncü pakette birleştiren, tamamen elektrikli SUV'un gelecekteki modelini temsil ediyor.

Gelecekten Gelen Otomobil Kia Concept EV9!

Otomobilin görüntüleri tasarımcıların aynı anda modern ve kübik tasarımı temel aldığını gösteriyor. Konsept SUV'nin ilk görselleri, şemaları dik ve yetenekli stilistik bir duruşla öne çıkan çağdaş geleceğin aracını işaret ediyor ve ultramodern bir dış tasarım sunuyor.

EV9 modeli ile Kia, sürücüye ve yolculara hafif, esnek ve uyarlanabilir bir iç alan sağlamak için son derece kavramsal bir kabin tercih etmiş. Çarpıcı bir interaktif ultra geniş ekran ve geleneksel direksiyon simidine radikal bir yeni bakış, öne çıkan iç özelliklerden sadece ikisidir.

'Doğanın zıtlıklarından' esinlendiğini söyleyen EV9, dik oranları, kareli ön ucu ve blok benzeri gövdesiyle bazı ikonik SUV'ların kalıbında ve bu vücut tarzının hayranlarına hitap edecek. Ön tarafta ince, L şeklinde LED ışıklar bulunuyor ve bunların yanında, aksi takdirde kapalı ön uçtaki deliklere entegre edilmiş küçük dairesel gündüz farları bulunuyor.

EV9'un kaslı tekerlek kemerleri, karartılmış sütunları, büyük cam çatısı ve ince LED kuyruk lambaları ve birçok detayı ile farklı bir tercih sunacak. Kia EV9 konseptinin üretim versiyonunun 2023'te piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.