Land Rover Defender 007 tanıtıldı. İşte James Bond'un yeni aracı!

Land Rover, yeni James Bond filminden esinlenen yeni bir Defender modelini tanıttı. Sınırlı sayıda üretilen otomobilin adı 007 Bond Edition!

Land Rover Defender 007 tanıtıldı. İşte James Bond'un yeni aracı!

Özel modeller üretmeye alışık olmadığımız İngiliz otomotiv devi Land Rover, James Bond'un yeni filminde kendini gösteren Defender modeline el attı. Marka, 007 Bond Edition olarak piyasaya süreceği otomobili sınırlı sayıda üretecek. Araç, Defender'ın temel çizgilerini korurken filmin temasını yansıtmayı başarmış görünüyor.

Araç SVO (Özel Araç Operasyonları) Departmanı'nı tarafından geliştirildi. Buna ek olarak, 007 Bond Edition şimdiye kadar üretilen en güçlü seri üretim Defender olma ayrıcalığına sahip. İç ve dış donanımlarında özel tasarımlarla estetiği vurgularken, güçlü motoruyla performans konusunda ödün vermiyor.

James Bond'un yeni arabasında son aşama tamamlandı!

Land Rover Defender 007 tanıtıldı. İşte James Bond'un yeni aracı! - Resim : 1

Sadece 300 adetle sınırlı üretilecek özel bir araba. Konfor ve performansı birlikte sunmayı vaat eden otomobil, temelde siyah renge dayanıyor. İç ve dış mekanlarda 007 detaylarına sıkça rastlamak mümkün. Aracın motoru 518 beygir güç ve 625 Nm tork üretiyor. 5 litrelik süper şarjlı V8 motora 8 ileri otomatik şanzıman eşlik ediyor. Aracın 22 inç Luna Gloss Black jantları da standart modelden farklı. Ön fren kaliperleri için Xenon Blue rengini tercih eden tasarım ofisi, performans ve estetiği birleştirmeyi amaçlamış.

Ne yazık ki filmlerin aksine Defender, 007 Bond'un fütüristik casus aletlerinin hiçbiriyle birlikte gelmiyor. Ancak, herkes "Defender 007" marka amblemi, ışıklı sırt plakaları ve su birikintisi ışıkları ile bu aracın süper casuslar için yapıldığını bilecek. 

No Time To Die Filminden Esinlenen Tasarım!

Land Rover Defender 007 tanıtıldı. İşte James Bond'un yeni aracı! - Resim : 2

İç mekanın dokunmatik ekran sistemi de kendine özel Bond animasyonuna sahip. Land Rover Marka Direktörü Finbar McFall şunları söyledi: "Land Rover Defender 007 Bond Edition, No Time To Die filmindeki araçlardan ilham aldı. Bu araç, şimdiye kadar yapılmış en güçlü üretim Defender'ın özel bir yorumudur." dedi.

Bu özel sürüm Defenders'ın liste başlangıç fiyatı 114 bin dolardan başlıyor. Ucuz olmadığı kabul edilmelidir. Ancak bunun 300 adetle sınırlı özel bir araç olduğu unutulmamalıdır.