Otomobil

Mercedes otomobillerini ofise dönüştürüyor!

Mercedes-Benz, bu ayın başlarında yeni E-Serisi sedanlarının iç mekanına ve gösterişli ön paneline daha yakından bir bakış sunmuştu. Araba şimdiye kadar gayet güzel görünüyor!

Mercedes otomobillerini ofise dönüştürüyor!

Araç elektrikli şarj, Seviye 3 otonom sürüş desteği ve kullanmak için ekstra ödeme yapmanız gereken birçok uygulama da dahil olmak üzere tonlarca teknolojiye sahip. Etrafta dolaşmak için pek çok rahatlık sunuyor. Belki de o kadar rahat ki, arabanızı bir mobil ofise dönüştürmek bile isteyebilirsiniz.

Eh, eğer istediğiniz buysa çok şanslısınız: Mercedes-Benz, yeni E-Sınıfını Webex Meetings ve Calling ve Webex AI ses özelllikleriyle donatmak için Cisco ile bir ortaklık kurdu. İşbirliğini geçen haftaki E-Class etkinliğinde duyurdular ve Mobile World Congress'te daha fazla ayrıntı açıkladılar. Şirketler basın açıklamasında, "Bu ortaklık, insanların araçlarında güvenli ve konforlu bir şekilde işlerini yapmasına yardımcı olacak" dedi.

Direksiyon başındayken bir toplantıya katılmanız gerekirse, şirketler Webex'in sesli zeka teknolojisi sayesinde "sınıfının en iyisi gürültü engelleme" sunacağını iddia ediyor.

Mercedes otomobillerini ofise dönüştürüyor!

Park halinde olmadığınız sürece toplantılar ve aramalar yalnızca sesli; bu durumda görüntülü toplantılara, yapay zeka destekli deşifreye, içerik paylaşım işlevlerine ve emoji tepkilerine erişiminiz olacak.

Adil olmak gerekirse, bir arabada Webex'in mantıklı olabileceği ancak bazı istisnai kullanım durumları olacaktır. Ancak Mercedes ve Cisco, bir mimarın çalışma sahasından ayrıldıktan hemen sonra meslektaşlarıyla görüşmeye ihtiyaç duyabileceğini, birinin ise çocukları okula bıraktıktan hemen sonra bir toplantıya atlaması gerekebileceğini öne sürüyor.

Bu, bir toplantı uygulamasının arabalarda ilk kullanılışı değil. Webex, Microsoft Teams gibi CarPlay'i zaten destekliyor. Webex ayrıca bazı Ford modellerinde de mevcut.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.