Otomobil

O ülke elektrikli otomobilini tanıttı

Gürcistan yerli otomobil üretiminde ilk adımı attı ve ülkenin ilk elektrikli otomobilini tanıttı.

O ülke elektrikli otomobilini tanıttı

Ülkelerin kendi araçlarını geliştirme yarışı devam ediyor. Bu konuda bir adım da Gürcistan'dan geldi. Tasarım anlamında ABD'li Tesla'ya benzeyen otomobil tamamen elektrikli bir altyapıya sahip. İlk etapta 40 bin adet üretilmesi planlanan otomobilin 20 bin adetinin Avrupa pazarına satılması hedefleniyor.

O ülke elektrikli otomobilini üretti

2020 yılında piyasaya sürülmesi beklenen otomobil başlangıçta dört farklı model seçeneğine sahip olacak. Çinli bir şirket ile Gürcü özel bir şirket tarafından geliştirilen otomobil projesi hükümet tarafından da destekleniyor.

Üretilecek olan otomobilin menzil, motor gücü ve diğer teknik detayları açıklanmadı. Önümüzdeki yıl piyasaya sürülmesi beklenen otomobille ilgili olarak Gürcistan'da şarj istasyonu ve benzeri altyapılar ile ilgili çalışmalar başladı.

Ülkemizde de yerli elektrikli otomobil geliştiriliyor

Türkiye'de de halen geliştirme sürecinde bulunan bir elektrikli otomobil projesi bulunuyor. Daha önce bu konuda yapılan açıklamalarda 2019 yılının sonlarında ilk prototip modelin geleceği duyurulmuştu. Türkiye'nin elektrikli otomobilinin ise 2022 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor. 

Yorumlar
Keere
Nokianın eski cihazlarında vardı bu özellik
Cevapla
dogrucu
gürcistan yapıyo biz boş boş laf üretiyosak yazıklar olsun.2022 ne.adamlar 2019 da elektrikli otoyu yapmış.nokta.lafı geveleyip kıvırmanın anlamı yok.biz 3 sene geriden takip ediyoruz.
Cevapla
Ali
Bizimkiler hala havanda su dovuyorlar siyasi popülist pesinde ler bir cacık olmaz
Cevapla
Yvz
Ya arkadaş siz nekadar cahil cühelalarsınız ya.Daha elektrikli araç teknolojisi tesla haricinde tüm markalarda emekleme aşamasında henüz daha emekleme aşamasına gelmeyenler dahi var. Şuana kadar tesla haricinde en çok popüler olan Byton bile 3 yıla yakındır sürekli araç tanıtıyor fuar fuar geziyor ama hala fabrikasını yapmakta ve hala üretime geçmemiş durumda.Siz gibi bilinçsiz cahillerde hemen çiz kağıda bi model ahan bunu yapacaz diyip ortaya hemen maketini yada prototipini çıkartıp yapılıyor zannediyorlar. Bi araştırın la.O otomobil çıkacak merak etme sen ve senin gibi düşünenler bu ülkenin başında olsaydı çıkmazdı elbette. Ha birde Dünya üzerinde her alanda okadar marka varki içerisindeki parçalar %80 yabancı olmasına rağmen o ülkelerin yerlisidir.Hani yerli ne anlama gelir onuda öğren
adem
3. dünya ülkesi üretiyorsa bizim ülkemizdekilerin hepsi ülkeden dışarı atılmalı,ayıp ülkemiz adına çok yazık ve vahim
Cevapla
Xxx
O zaman sen de o atılanlara dahilsin.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.