Opel Frontera EV fiyatıyla göz kamaştırıyor, sadece 700 bin TL

Elektrikli otomobil dünyasında kendisine yer edinmeye çalışan Opel, peynir ekmek gibi gidecek bir fiyattan tüketicilere güzel sürprizler yapıyor.

Opel Frontera EV fiyatıyla göz kamaştırıyor, sadece 700 bin TL

Opel, elektrikli araç pazarına Frontera EV modeliyle iddialı bir giriş yapıyor. Tamamen elektrikli yeni SUV, başlangıç fiyatıyla dikkat çekiyor: sadece 29 bin euro Bu da vergiler hariç yaklaşık 700 bin TL demek. Bu cazip fiyat etiketiyle, Frontera EV, geniş bir tüketici kitlesine ulaşmayı ve elektrikli araç segmentinde önemli bir yer edinmeyi hedefliyor.

Opel'in yeni elektrikli aracı Frontera EV, dünya prömiyeriyle sahneye çıktı ve araç hakkında merak edilen birçok detayı gün yüzüne çıkardı. En dikkat çekici bilgi ise hiç şüphesiz aracın fiyatı oldu. Almanya'da 29 bin euro başlangıç fiyatıyla satışa sunulacak olan Frontera EV, baz modelinde WLTP ölçümüne göre 300 km üzeri bir menzile sahip. Daha uzun menzil arayanlar için ise 400 km'ye kadar çıkabilen bir versiyon da mevcut olacak.

Opel Frontera EV fiyatıyla göz kamaştırıyor, sadece 700 bin TL - Resim : 1

Opel Frontera EV fiyatıyla göz kamaştırıyor, sadece 700 bin TL

Aracın iç kısmında iki adet 10 inç ekran bulunuyor ve koltuklar katlandığında 450 litrelik bagaj kapasitesi 1.600 litreye kadar yükseliyor. Başlangıçta beş koltuklu olarak piyasaya sürülecek olan modelin, ilerleyen zamanlarda yedi koltuklu bir versiyonunun da gelmesi bekleniyor.

Frontera EV, Opel tarafından dijital olarak sipariş edilebilecek ilk model olma özelliğini taşıyor. "Tek kaydırma deneyimi" ile online olarak sipariş verebileceğiniz bu araç, her türlü mobil cihaza uyum sağlayacak şekilde tasarlanmış ürün sayfalarına sahip. İlerleyen zamanlarda aracın tamamen online olarak satın alınabilmesi planlanıyor, ancak bu ne zaman mümkün olacak henüz açıklanmadı.

Opel Frontera EV fiyatıyla göz kamaştırıyor, sadece 700 bin TL - Resim : 2

Frontera, tek motorlu ve 113 beygir gücünde olacak ve İngiltere'de Vauxhall Frontera adıyla satışa sunulacak. Araç, maksimum 100kW DC ile şarj edilebiliyor. Dünya prömiyerine rağmen daha fazla detay henüz bilinmiyor. Yeni Frontera hakkında daha fazla bilgiyi önümüzdeki aylarda duymayı bekleyebiliriz. Aracın ülkemizde piyasaya sürdürülemeyeceği şimdilik şimdi merak konusu. Ancak piyasaya sürülmesi halinde oldukça ilgi göreceği şimdiden belli.