Otomobil

Tesla koronavirüs yüzünden üretimi durdurma kararı aldı

ABD merkezli elektrikli otomobil üreticisi olan Tesla, koronavirüs salgını yüzünden üretimi durdurma kararı aldı.

Tesla koronavirüs yüzünden üretimi durdurma kararı aldı

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkarak tüm dünyaya yayılan ve insan yaşamını ciddi derecede tehdit eden koronavirüs salgını, birçok teknoloji devini derinden etkiliyor. Tüm dünya liderlerinin evden çıkmayın uyarıları şirketleri evden çalışmaya yönlendirirken, önemli teknoloji devleri de önlemlerini arttırdı. Hatırlayacağınız üzere akıllı telefon pazarının lider markalarından olan Apple da geçtiğimiz hafta koronavirüs nedeniyle Çin hariç dünya üzerindeki bütün Apple mağazalarını kapatma kararı almıştı. Hatta Apple Store’ların kapandığı ülkeler listesinde Türkiye’nin de ismi vardı.

Tesla, koronavirüs yüzünden üretimi durdurma kararı aldı!

Ay başında Twitter’dan bir açıklama yaparak salgından dolayı yaratılan panik ortamını aptallık olarak nitelendiren Elon Musk, daha sonrasında kendisini kötü hissedenlerin işe gelmeyebileceğini bir e-posta yolu ile çalışanlarına bildirmişti. Tesla’nın CEO’su, son olarak ise şirketin  San Francisco Körfez Bölgesi’ndeki Tesla fabrikasının kapatılması kararını verdi. Bölgede çıkan vakaların ardından bu kararı almak durumunda kalan milyarder iş adamı, ihtiyaç olması halinde solunum cihazı üretmeye hazır olduklarını da belirtti. 23 Mart tarihinde kapatılması planlanan fabrikanın ne zaman açılacağı hakkında ise henüz herhangi bir söylemde bulunulmadı. Ayrıca salgın ile ilgili şirket yetkililerinin Beyaz Saray ile istişare halinde oldukları da öğrenildi.

Koronavirüs salgınını küçümsediği yönünde eleştiriler alan ve yaptığı açıklamalar ile tepki toplayan Elon Musk, tepkilere daha fazla dayanamadı ve üretimi durdurma kararı vermek zorunda kaldı.

Yorumlar
toprak
peugeotun satışları hızla devam ediyor bence yakında üretime başlar
Cevapla
yaşar
peugeot ile beraber bir kaç marka da ara vermişti ama sanırım verdikleri ara bitiyor üretime başlayacaklar
Cevapla
ufuk
artık diğer markalarda bu dönemde ne yapacaklar merak ediliyor mesela peugeot gibi diğer markalar ne yapacak acaba
Cevapla
Fikkoo
Yapacağız ilerleyecegiz her ne kadar ideolojik ve parti sel yaklaşan mantık dışı hareket edenlere rağmen benim memleketime insanıma her şey yapmak düşer ve yakışır
Cevapla
ali
sanırım peugeotttan daha böyle bir açıklama yapılmadı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.