Otomobil
Tarihi an... İşte Türkiye'nin otomobili

Tarihi an... İşte Türkiye'nin otomobili

Örtü kalktı! İşte milyonların beklediği yerli otomobil... Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun 2022 yılında üretimine başlayacağı, geliştirme süreci devam eden otomobilin ön gösterim versiyonu Türkiye ile buluştu. Türkiye'nin otomobilinden ilk fotoğraf geldi.

Türkiye'nin 58 yıllık hayali gerçek oluyor ve Türkiye'nin yerli otomobili Gebze'de düzenlenen bir etkinlikle tanıtıldı. Teknolojioku olarak etkinliği yerinde izledik. Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu TOGG  tarafından geliştirilecek yerli otomobil 2022 yılında piyasaya sürülecek. 

Türkiye'nin yerli otomobili tanıtılıyor (canlı anlatım)

14:19 - Tanıtıma çok az süre kaldı

Saat 14:30'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Türkiye'nin yerli otomobili toplantısı birazdan başlayacak. 

14:44 - Yaklaşık 2 bin kişinin davet edildiği alana yetkililerin gelişi sürüyor. Birazdan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da toplantıya katılması bekleniyor. 

Tarihi an... İşte Türkiye'nin otomobili - Resim : 1

14:51 - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açılış toplantısına geldi. 

Tarihi an... İşte Türkiye'nin otomobili - Resim : 2

14:59 - Toplantı başlıyor

Tarihi an... İşte Türkiye'nin otomobili - Resim : 3

15:03 - TOGG CEO'su Gürcan Karakaş sahnede

Tarihi an... İşte Türkiye'nin otomobili - Resim : 4

Gürcan Karakaş, yeni nesil otomobiller ile ilgili bilgi veriyor. Akıllanan otomobillerden bahsediyor. Karakaş, yerli otomobili doğru zamanda piyasaya sürdüklerinin altını çiziyor.  Akıllı bir cihaz olarak tasarladıkları yerli otomobili sadece Türkiye'de değil, tüm dünyada pazarlamak olduğunun altını çiziyor Gürcan Karakaş. CEO sözlerine şöyle devam ediyor: "Projeye başlamadan önce 18 şirketi inceledik. 15 yıllık bir plan hazırladık. Rakiplerimiz büyük organizasyonlar değil, girişimci seviyesinde olan firmalar. 200 ve 400 beygir olarak iki seçenek olacak. 500 km menzil olacak. Otonom Seviye 3'e hazır bir otomobil olacak. 15 yılda 5 farklı model geliştirilecek." 

Tarihi an... İşte Türkiye'nin otomobili - Resim : 5

15:25 TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu sahnede

Tarihi an... İşte Türkiye'nin otomobili - Resim : 6

15:30 TOGG'un kurucu firmalarının başındaki isimler sahneye çıktı. 

Tarihi an... İşte Türkiye'nin otomobili - Resim : 7

15:40 - Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank sahnede

Tarihi an... İşte Türkiye'nin otomobili - Resim : 8

15:50 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sahnede. Cumhurbaşkanı geçtiğimiz yıllarda yapılan yerli otomobil çalışmalarını anlatıyor. Erdoğan; "Ülkemiz için tarihi bir güne, 60 yıllık rüyanın gerçekleşmesine şahitlik ediyoruz" dedi. 

Tarihi an... İşte Türkiye'nin otomobili - Resim : 9

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gebze'de "Bilişim Vadisi"nde yerli otomobilin tanıtıldığı "Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu Yeniliğe Yolculuk Buluşması" programında Türkiye'nin Otomobilini tanıttı. Erdoğan, daha önce Bursa'da kurulacağı açıklanan yerli otomobil fabrikasının Gemlik ilçesindeki TSK arazisinde olacağını belirtti. Otomobillerin tanıtıldığı alanda 'Made in Turkey' yazısını gören Erdoğan, "Made in Turkey değil, made in Türkiye" ifadelerini kullandı.

İşte Türkiye'nin Otomobili;

Tarihi an... İşte Türkiye'nin otomobili - Resim : 10

Tarihi an... İşte Türkiye'nin otomobili - Resim : 11

Tarihi an... İşte Türkiye'nin otomobili - Resim : 12

Yorumlar
meriç sağcı
üzgünüm yerli otomobil ama sanırım peugeot suvundan vazgeçmeyeceğim
Cevapla
TipiTip
Süper olmuş ya la bu :)
Cevapla
TipiTip
Gurur duydum. Fakat bir şey eksik : Fiyat Maliyet. Çünkü bu tür tanıtımlarda rekabet için Fiyat Maliyet belli olur! Yani en azından 2022 deki fiyatının günümüz şartları ile ne olacağı bugünden belirlenebilir ama tabi istenirse! Acaba fiyat maliyet konusundan neden çekinildi ! Her Türk evladı bugün gurur duydu ama gurur duyarken fiyatinida duymak isterdi !
Cevapla
Ali
Tanıtmak da sorun yok ,gerisi gelecek mi önemli olan orası. Bu devlet uçak da üretiyordu seçim zamanında ama ne uçak gören var neden konuşan ; hani nerede uçak ??
Cevapla
Sade vatandaş
Yaw fiyatını uygun yapın herkes alsın Allah ne muradınız varsa versin ülkeye yapmış olduğunuz en büyük yatırım olur ama belli bir kesime hitap ederse pahalı olursa nasıl alcaz şimdi vay Türkiye de elektrikli otolar 300 binlerde yazarlar vergiyle o fiyatlar banttan iniş misal 50 binse 60 mişa 70 şe verin millet ithal arabadan kurtulsun ama zannetmiyorum alamasamda seviniyorum bizimde arabamız olcak devamı gelir inşallah
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.