Otomobil

Teknoloji Zirvesi'nde sürücüsüz araca bindik (video)

Geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiğimiz Turkcell Teknoloji Zirvesi'nde Ericsson tarafından geliştirilen sürücüsüz yani otonom araca bindik.

Teknoloji Zirvesi'nde sürücüsüz araca bindik (video)

Sürücüz araçlar sadece bireysel kullanım için değil aynı zamanda toplu taşıma için de hayata geçiriliyor. Dünyanın bazı ülkelerinde kullanıma sunulan bu otonodm toplu taşıma araçları giderek yaygınlaşıyor. A noktasından B noktasına sürekli aynı yolu izleyerek giden otonom araçlardan biri de Ericsson tarafından geliştiriliyor.

Teknoloji Zirvesi'nde sürücüsüz araca bindik (video)

Turkcell tarafından 10 Nisan 2019 tarihinde İstanbul'da düzenlenen Teknoloji Zirvesi'nde Ericsson tarafından geliştirilen sürücüsüz yani otonom servise bindik. Kısa bir parkurda kullanılan araç üzerindeki algılayıcılar ve radarlar sayesinde hareket edebiliyor. Etrafındaki 2 metreye kadar olan her nesneyi algılayabilen araç, 30 cm ya da daha yakına gelen nesne olunca otomatik olarak duruyor.

Zirve sırasında binip deneyimleme fırsatı bulduğumuz araçla ilgili düşüncelerimizi aşağıdaki videoda görebilirsiniz:

Yorumlar
Teknolojioku Okuru
Güzelmiş umarız yakında daha iyileri çıkar bunu yapabildiklerine de şükür.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.