Otomobil

Tesla Cybertruck yollara çıktı! İşte o anlar!

Tesla’nın merakla beklenen elektrikli pick-up modeli Cybertruck nihayet kendisini göstermeye başladı.

Tesla Cybertruck yollara çıktı! İşte o anlar!

Amerikalı otomobil üreticisi Tesla tarafından ilk defa 2019 yılında duyurulan ve o zamandan bu zamana kadar pek çok defa erteleme haberleriyle gündeme gelen Tesla Cybertruck, artık gerçek manada piyasaya sürülmek için hazırlıklarını tamamlamak üzere gibi görünüyor. Bugüne kadar hakkında ortaya pek çok iddia atılan ancak bunların birçoğunun zaman içerisinde yalanlandığını gördüğümüz yeni elektrikli pick-up modeli aradan geçen yaklaşık 4 senenin ardından bazı konularda önemli değişiklikler yaşamış gibi görünüyor.

Aşağıda yer alan görüntüye dikkatli bir şekilde baktığımız zaman, Tesla Cybertruck’ın sağ ve sol taraflarında üçgen görünümlü yan aynaların olduğunu görüyoruz. Bir arabada yan ayna olmasından daha normal ne olabilir diyebilirsiniz ancak üzerine konuştuğumuz araç Tesla Cybertruck ise bu durum son derece garip bir hale bürünüyor.

Tesla Cybertruck yollara çıktı! İşte o anlar! - Resim : 1

Tesla Cybertruck yollara çıktı! İşte o anlar!

Nitekim şirket tarafından yıllar önce gösterilen ilk prototip modellerinde, yan aynalar yerine kameraların olduğunu görmüştük. Ancak anlaşılan yıllar içerisinde yapılan tüm uğraşlar, Amerikan yasalarından bir olur alamamış ve mecburen yeniden eski tip yan aynalara dönülmüş.

Tabi aracın bir kez daha Amerika Birleşik Devletleri yollarında görülmesi akıllara Tesla Cybertruck ne zaman çıkacak sorusunu getiriyor. Elon Musk tarafından yapılan açıklamaya göre, ilk üretim Haziran ayının sonuna doğru başlanacak ancak gerçek manada bir seri üretimden bahsedebilmek için 2024 yılını beklememiz gerekecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.