Otomobil

Tesla Model 3’teki kameranın işlevi sonunda açıklandı!

Elektrikli otomobiller arasında büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı başaran Tesla, yakın zamanda yaptığı açıklamalarda Tesla Model 3'ün Avrupa’da en çok satılan elektrikli otomobil olmayı başardığını duyurdu.

Tesla Model 3’teki kameranın işlevi sonunda açıklandı!

Tesla Model 3 satış rakamları ile yakaladığı bu başarısından dolayı otomobil dünyasında kendinden bahsettirmeyi başarırken aynı zamanda da araç içerisinde dikiz aynasının üst kısmında yer alan kameranın ne için kullanılacağı konusunda herhangi bir açıklama da bulunmayarak yine ilgi odağı olmayı başardı.

Tesla Model 3’teki kameranın işlevi sonunda açıklandı!

Ürettiği elektrikli otomobiller ve ulaştığı satış rakamları ile kendinden söz ettirmeyi başaran Tesla, üretimini gerçekleştirdiği Tesla Model 3 otomobili ile Avrupa’da büyük ses getirdi. 2003 yılından bu yana elektrikli otomobiller üzerine büyük yatırımlar ve çalışmalar yapan firma verdiği emeklerin karşılığını almış gibi görünüyor.

Fakat kullanıcıların üretilen elektrikli otomobillerin donanımsal bazı özellikleri hakkında hala tam anlamıyla bilgilendirilmediği gözden kaçmıyor. Bu konuda özellikle firmanın büyük başarılar yakaladığı Tesla Model 3’ün dikiz aynasının üst kısmında yer alan kameranın ne için kullanıldığı kullanıcılar tarafından en çok merak edilen konulardan birisiydi.

Tesla Model 3 içindeki bu kamerayla ilgili olarak, LivingTesla adında bir Twitter hesabı dikkat çekici bir paylaşım yaparak, kameranın ne işe yaradığı hakkında bir açıklama yapılana kadar Tesla ve Elon Musk’a ait hesapları engellediğini belirtti. Yapılan bu paylaşım Tesla'nın CEO'su Elon Musk’ın konuyla ilgili açıklama yapmasına neden oldu.

Musk yaptığı açıklamada Tesla Model 3 içerisinde yer alan kameranın ilerleyen zamanlarda otonom araç filoları oluşturma aşamasında Uber ve Lyft şirketleri ile rekabet edebilmek ve otomobil içerisine izinsizce girmek isteyen kişilerin tespit edilmesinde kullanılacağını ifade etti.

Tesla otomobiller taksi gibi çalışabilir!

Yaptığı açıklamalar ile şimdiden merak uyandıran Elon Musk, Tesla otomobillere sahip kişilerin otomobillerini ortak otonom sistem havuzuna  kaydederek taşıdıkları kişilerden para kazanabilecekleri bir sistem üzerinde çalışıldığının haberini veriyor. Bu haber şimdiden Tesla sahiplerini heyecanlandırmış gibi görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.