Otomobil

Tesla'dan Türkiye güncellemesi

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, Supercharger noktalarını Türkiye'dekileri içine alacak şekilde güncelledi.

Tesla'dan Türkiye güncellemesi

Tesla otomobil sahiplerinin araçlarını şarj etmek için kullanılan Supercharger noktaları ağırlıklı olarak ABD'de yer alıyor.Bu noktalar aynı zamanda Avrupa ve dünyanın diğer ülkelerinde de bulunuyor. Düzenli olarak Supercharger noktalarını güncelleyen Tesla, Trükiye'nin de içinde bulunduğu istasyonların yeni adres güncellemesini yayınladı.

Tesla'dan Türkiye güncellemesi

Dünya çapında 15 bini aşkın noktada bulunan Supercharger noktalarının Türkiye'deki konumlarına baktığımızda ise 10 farklı nokta göze çarpıyor. Ankara'nın batısında bulunan bu istasyonların şimdilik kullanılmadığını ve sadece nokta olarak göründüğünü belirtelim. Halen yapım aşamasında olan bu noktalar faaliyete geçtiğinde Türkiye'deki Tesla sahipleri de araçlarını bu noktalarda şarj edebilecek.

Tesla'dan Türkiye güncellemesi - Resim : 1

Yüzde 100 elektrikli araçlar olan Tesla'nın otomobillerini şarj edebilmek için mutlaka Supercharger istasyonu bulmak gerekmiyor. Diğer elektrikli araçların şarj istasyonları da bu amaçla kullanılabiliyor. Ancak Tesla, kendi şarj istasyonlarını da kurarak müşterilerine ayrıcalıklı bir hizmet sunuyor. Tesla'nın resmi internet sitesinde güncel Supercharger haritasını görebilirsiniz. 

Yorumlar
sezgin ünsal
bu ülke gerçekten peugeot araçlarını ayrı bir seviyor peugeot da ayrı bir türkiye güncellemesi yapsa fena olmaz aslında
Cevapla
TipiTip
Daha çok fırin ekmek yememiz gerek dahaaaa çookkk !
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.