Otomobil

Tesla'nın elektrikli araçları kendilerini şarj edebilecek!

Elektrikli araçlar çok şeyi değiştirecek...

Tesla'nın elektrikli araçları kendilerini şarj edebilecek!

Elektrikli araçlar tüm dünyada büyük ilgi görüyor. Birçok ülkede ciddi vergi indirimleri ve destekleme alan elektrikli araçlar ülkemizde de uzun zamandır satılmakta. Elektrikli araçlar muadil araçlara göre 2 kat daha pahalı olduğu için pek rağbet görmüyor. Fosil yakıtlarla kullandığımız içten yanmalı motor kullanımı Avrupa ve Amerika'da ayıplanırken ülkemizde hala dizel ve benzinli araçların hesabının yapılması bizleri oldukça üzüyor.

Elektrikli araç denince akla gelen ilk markalardan birisi olan Tesla yeni nesil araçlarıyla çalışabilen otomatik şarj üniteleri geliştirdiğini duyurdu. Elektrikli aracınızı otoparkınıza bıraktığınızda otomatik şarj ünitesi aracınıza bağlanıyor ve siz unutsanız bile aracınızı şarj etmeye başlıyor.

Bu ünitelerin geliştirilerek daha fazla kullanıcıya sunulması planlanırken özellikle Amerika'da alışveriş merkezlerinde bile elektrik dolum ünitelerine rastlıyoruz. Umarız ülkemizde de elektrikli araçlar destekleme alır ve en azından şehir içinde fosil yakıt kullanmayız...

İşte Tesla'nın geliştirdiği otomatik şarj ünitesi

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.