Otomobil

Toyota CEO'sundan Apple'a göz dağı!

Toyota CEO'su Akio Toyoda, Apple'a adeta göz dağı verdi. Toyoda, otomobil üretmenin göründüğü kadar kolay olmadığını söyledi.

Toyota CEO'sundan Apple'a göz dağı!

Teknoloji dünyasının en popüler markalarından birisi olan Apple'ın ismi bildiğiniz gibi son dönemlerde otomobil pazarı ile sık sık anılıyor. Bunun sebebi ise şirketin yakın zamanda kendi elektrikli otomobilini üretmek istiyor oluşu.

Tabii yakın zamanda dediysek, bunun en azından 7-8 yılının olduğunu net bir şekilde ifade edebiliriz. Apple'ın bu proje için çeşitli üreticiler ile görüştüğünü de yakından biliyoruz. Bunların başında Kia ve Hyundai geliyordu. Sektörün gözde markalarından olan Toyota da konuyu daha fazla kayıtsız kalamadı ve Toyota CEO'su Akio Toyoda, önemli açıklamalarda bulundu.

Toyota CEO'sundan Apple'a göz dağı!

Akio Toyoda, deyim yerindeyse Apple'a resmen göz dağı verdi. Bu tarz girişimleri olumlu karşıladıklarını belirten Toyoda, bununla birlikte otomobil üretiminin hiç kolay olmadığını da söyledi. Toyota CEO'sunun açıklamalarının tamamı ise şu şekilde:

”Teknik beceriye sahip olan herkes bir araba yapabilir ancak bir araba hayata geçildiğinde veya pazara girildiğinde, müşterilere ve çeşitli değişikliklere yanıt vermek için 40 yıl boyunca kendilerini hazırlamak gerekiyor. Teknoloji şirketlerinin otomobil endüstrisine giriyor olması, sektörde bir gelecek gördükleri anlamına geliyor. Biz Toyota olarak bu tarz yeni girişleri memnuniyetle karşılıyoruz. Otomobil piyasasının kolay olmadığı da unutulmamalı.”

Apple tarafından piyasaya sürülmesi planlanan aracın elektrikli ve otonom olması bekleniyor. Modelin pazara çıkmasının ise 2030'u bulabileceği ifade ediliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.