Otomobil

Volvo ile otomobiller sürüş devrimi yaşayacak!

Volvo'nun Spectralics adlı yenilikçi bir şirkete yatırım yaptığı ortaya çıktı. Peki bu şirket tam olarak ne iş yapıyor. İşte Volvo’nun harika gelecek planları!

Volvo ile otomobiller sürüş devrimi yaşayacak!

Bu teknoloji ile Volvo, otomobillerdeki sürüş deneyimini tamamen dönüştürecek. Bu şekilde güvenliğimizden ödün vermeden endikasyonları, uyarıları ve diğer önemli bilgileri anında alabileceksiniz.

Sadece bazı insanlar bu teknolojinin maliyetlerinden endişe duyuyorlar, özellikle de bazı dış faktörlerin bu teknolojiyi olumsuz etkileyebileceğinden bahsediliyor. Ayrıca fiyat konusunda endişelerini dile getiren bir kesim olduğu söyleniyor.

Volvo Otomobillere Devrim Yaşatacak Teknoloji!

Volvo ile otomobiller sürüş devrimi yaşayacak! - Resim : 1

Volvo’nun bu teknolojisi aracın ön camını akıllı bir ekrana dönüştürüyor. Yeni satın alınan Spectralics şirketi burada devreye giriyor. Çünkü çeşitli boyut ve şekillerdeki şeffaf yüzeylere uygulanabilecek bir tür film geliştirdiler.

Başka bir deyişle, film her arabanın ön camına uyuyor ve uygulanabiliyor. Film çok yenilikçi ve yüksek kalitede görüntüler göstermeyi başarıyor. Tüm bunlar pencerenin görme amacından ödün vermeden gerçekleşiyor.

Ancak Volvo'nun yeni araçları ve yenilikleri sadece bu akıllı camdan ibaret olmayacak. Her şeyin en iyi şekilde çalışması için birkaç kamera ve sensöre ihtiyaç duyulacak. Böylece cama gerçek zamanlı hız ve benzeri her türlü veriyi sağlayacak.

Ancak bu teknolojinin daha farklı ve pratik uygulamaları da mevcut. Görüş mesafesi çok düşük olduğunda, gece görüşünde veya farklı hava koşullarında, ön cam sürüşümüzü daha güvenli hale getirmek için destekleyici görüntüler gösterecek. Bu kesinlikle çok yenilikçi ve güvenlikli bir şey.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.