Xiaomi elektrikli otomobil tasarımını paylaştı!

Xiaomi topluluğu, Xiaomi'nin ilk elektrikli otomobilinin tasarım sürümünü gösteren ilginç bir görsel yayınladı. Bu dört gözle beklediğimiz bir şey!

Xiaomi elektrikli otomobil tasarımını paylaştı!

Xiaomi Otomobil 1 Eylül itibariyle, resmi olarak kuruldu ve tescillendi. Bu, şirketin yöneticisi Lei Jun tarafından duyurulmuştu. Şirket 1.5 milyar dolar kayıtlı sermaye ile kurulmuştu. Çinli devin büyük hedefleri var ve ilk modelin 2024'te piyasaya sürülmesi ve her yıl (üç yıl boyunca) yeni bir otomobil modeli piyasaya sürmesi planlıyor.

Son haftalarda, şirketin yaklaşan elektrikli otomobili Xiaomi ile ilgili çeşitli haberlere tanık olmuştuk. Ancak, yeni bilgiler şaşırtıcı. Xiaomi elektrikli otomobilin, 2024 yılına kadar resmi olarak tanıtılmayacağı söylenmişti. Fakat güncel bilgiler bir hayli şaşırtıcı.

Xiaomi Elektrikli Otomobili Göründü!

Xiaomi elektrikli otomobil tasarımını paylaştı! - Resim : 1

Başarılı tasarım önerisi Mo Fei’den geldi, tasarımına Xiaomi M1 adını verdi. Xiaomi elektrikli otomobil verimli bir gövde tasarımına sahip. Basit, şık görünüm ve tekerlekler benzersiz bir dokuya sahip. Hazırlanan model benzersiz bir görünüme sahip bu nedenle yeni müşterileri çekmenin kolay olacağı düşünülmüş.

Tüm sistem MIUI For Car üzerine inşa edilmiş. Akıllı kontrol, otonom sürüş, Çinli sesli asistan Xiao Ai, büyük bir holografik ekran sağlıyor. İç dizayn ise fütüristik görünüyor.

Xiaomi elektrikli otomobil tasarımını paylaştı! - Resim : 2

Araç ayrıca, 5 dakikalık şarj ile sürücünün 1 kilometreye kadar menzile sahip olması gereken hızlı bir şarj sistemi sunuyor. Diğer tasarımcıların da tasarım vizyonlarını Xiaomi Cars'a sunacağı düşünülüyor. Son tasarımın neye benzeyeceğini ve Xiaomi'nin sonunda hangi vücut sürümünü seçeceği merakla bekleniyor.