Xiaomi hayranları şokta: Yeni otomobil ilk dakikadan arıza yaptı

Çinli teknoloji devi Xiaomi tarafından geliştirilen SU7 modeli kısa bir kullanım sonrasında arıza yaptı.

Xiaomi hayranları şokta: Yeni otomobil ilk dakikadan arıza yaptı

Xiaomi SU7 EV kullanıcısı Bay Wen, aracının sadece 39 kilometrelik bir yolculuk sonrasında arızalandığını gösteren bir video yayınladı. Aracını teslimat merkezine çekici ile geri götürdü. İlk incelemede herhangi bir sorun tespit edilmedi. Satış sonrası hizmet ekibi, aracı iade sürecini yönetmeye hazır olduklarını belirtti, ancak Bay Wen değişim talep etti.

Bay Wen, Xiaomi SU7 standart versiyonunu Xiamen Şehri, Xiang’an’daki Xiaomi Otomobil Teslimat Merkezi'nden satın aldığını belirtti. Bu olay, yeni araba hakkında yoğun bir tartışma başlattı. Kullanıcı, satış sonrası hizmet ekibiyle yaptığı konuşmanın ekran görüntülerini paylaştı. "Benim istediğim bir araba, iade değil. Youxian’ın benim için bir tane üretmesini sağlayamaz mısınız?" diye sordu.

Satış sonrası hizmet ekibi, aracın arızasının nedeninin anlaşılması için fabrikaya geri gönderilmesi gerektiğini ve aracın hemen tamir edilemeyeceğini açıkladı. "Aracın arızasının sebebi, daha fazla analiz için fabrikaya geri gönderilmeli ve şu an için tamir edilemiyor." şeklinde bilgi verdiler.

Xiaomi hayranları şokta: Yeni otomobil ilk dakikadan arıza yaptı - Resim : 1

Xiaomi hayranları şokta: Yeni otomobil ilk dakikadan arıza yaptı

Yetkililer, detaylı bir inceleme sonrası aracın kendisine geri verileceğini belirtti. Bu süreç zaman alacak olsa da, şirketin kaliteyi sağlamak için bunu yaptığını ifade ettiler ve Bay Wen’e hayal kırıklığı yaratan araç satın alma deneyimi için özür dilediler.

Bay Wen’in ısrarları sonucu, Xiaomi satış sonrası hizmet ekibi kullanıcıya bir değişim teklif etmeyi kabul etti. “Orijinal sipariş numarası değişmediği sürece, sistemdeki orijinal sipariş numarasına göre yeni araçların üretimi için başvuru yapacağız.” dediler. Ancak, şu anda birçok kullanıcının sipariş sıralaması yaptığı ve değişimin kısa sürede teslim edilmesinin söz konusu olamayacağını belirttiler.

Şirket, arızanın nedenini bulup sorunu çözmek istese de, mevcut yüksek talep nedeniyle kullanıcıya anında bir değişim sunmak şu an için mümkün değil. Değişim aracı teslim edilene kadar geçen bekleme süresinde şirket, kullanıcıya ulaşım hakları tazminatı olarak günlük 150 yuan (21,09$) nakit veya eşdeğer miktarda puan (kullanıcının tercihine bağlı olarak) sağlamayı kabul etti.