Xpeng G9 yüzde 100 elektrikli teknolojik SUV!

Xpeng Motors yeni yüzde 100 elektrikli aracını tanıttı. G9, Çin'in ötesinde uluslararası pazarlarda öncü bir rol oynaması için tasarlanmış elektrikli teknolojik bir SUV.

Xpeng G9 yüzde 100 elektrikli teknolojik SUV!

Elektrikli mobilite alanında önde gelen Çinli markalardan biri daha yeni elektrikli otomobilini tanıttı. Xpeng Motors, dünyaya yeni ve çok ilginç SUV'unu göstermek için Guangzhou Otomobil Fuarı 2021’den yararlandı. Yeni Xpeng G9, şirketin küresel genişlemesini yönlendirmek amacıyla sahneye çıkıyor.

Xpeng, yeni G9'un sunumu sırasında, uluslararası pazarlarda satılacağı dikkate alınarak baştan beri bu yönde tasarlanan ilk elektriklisi olduğuna özel bir vurgu yaptı. Bu nedenle, sadece Çin topraklarından ziyade uluslararası pazarlarda satılacak bir modelle karşı karşıyayız.

Xpeng G9, Teknoloji İle Övünen Elektrikli Bir SUV!

Xpeng G9 yüzde 100 elektrikli teknolojik SUV! - Resim : 1

Yeni G9'un dış cephesi zarif ve modern bir şekilde karakterize edilmiş. Ön tarafta, gündüz farlarının normal fardan ayrıldığı, bölünmüş farlar bulunuyor ve yüne ön tarafta uçtan uca uzanan bir ışık şeridi şeklinde farlar çizilmiş. Tampon, güç iletmek için büyük bir şekle sahip.

Yan görünümde SUV özünü ortaya çıkarıyor ve plastik çamurluklar önemli bir boşluğu dolduruyor. Kapı kolları aerodinamik düşünülerek kapıya gömülmüş. Benzer şekilde, 21 inç jantlar aerodinamik performans göz önünde bulundurularak tasarlanmış.

Xpeng Motors'un Yeni G9'daki En Gelişmiş Teknolojisi!

Xpeng G9 yüzde 100 elektrikli teknolojik SUV! - Resim : 2

Dış veya iç tasarımın ötesinde, yeni G9 hakkında gerçekten önemli olan şey aracın motorunda. Aracın kalbi son nesil X-AEA 3.0 elektrik ve elektronik mimarisi ile donatılmış. Xpeng G9, aracın verileri daha yüksek bir hızda iletmesini sağlayan birden fazla iletişim protokolünü destekliyor. Bu onu gerçek bir bağlantılı araç yapıyor. Ayrıca ve beklediğiniz gibi, uzak OTA türü güncelleştirmeleri destekliyor.

Bu yeni mimari aynı zamanda kendi kendine tanılama işlevlerini de içeriyor. Xpeng, bu aracı ile diğer birçok marka gibi, otonom sürüşe çok güçlü bir şekilde yatırım yapıyor. Bayilerde görmek için 2022'ye kadar beklemeniz gerekecek.