Otomobil

Yakıt tüketiminde tasarruf! Böylesi görülmedi!

Bir kullanıcı tarafından paylaşılan yakıt tasarruf önlemleri pes artık dedirtti. İşte detaylar!

Yakıt tüketiminde tasarruf! Böylesi görülmedi!

Ülkemizdeki yakıt fiyatları herkesin malumu. Dolayısıyla otomobil sahipleri de yakıt tüketimini en az seviyeye indirebilmek adına çeşitli tedbirlere başvuruyor. Ancak bir kullanıcının tasarruf yapmak için uyguladığı yöntemler, bu kadarına da pes artık dedirtti. Eğer siz de aşağıda söylediğimiz yöntemlerin tamamını uygulayabilirseniz, ciddi bir tasarruf sağlayabilirsiniz. Uygulayabilirseniz diyoruz çünkü tedbirler biraz abartı.

Yakıt tüketiminde tasarruf! Böylesi görülmedi!

Normal şartlar altında yakıt tüketiminin 100 km'de 4.6 litre olduğunu söyleyen kullanıcı, uyguladığı yöntemler sayesinde bunu 4.1'e kadar indirdiğini iddia ediyor. Kişi ayrıca aracının ortalama hızının da 15 km olduğunu ifade ediyor. Kişi yapılması gerekenleri şu şekilde sıralıyor.

Birinci olarak yapmanız gereken bagajda bulunan eşyalardan kurtulmak. Her şeyi evi taşımanız yükü azaltacaktır ve bu da yakıt tüketimine olumlu anlamda bir katkı sağlayacaktır. Arabanın daha hafif olması için yapmanız gerekenler ise bununla sınırlı değil. Ayrıca arka koltukta bulunan kafalıkların sökülmesi ve hatta kaputun altında bulunan yalıtım malzemesinin de çıkartılması gerekiyor. 

Yakıt tüketiminde tasarruf! Böylesi görülmedi! - Resim : 1

Kullanıcı motor koruma kapağını da söktüğünü ve bunu da eve götürdüğünü ifade ediyor. Tüm bu işlemlerin ardından ise otomobilin bazı özelliklerini kullanmamanız tüketimin azalmasına yardımcı oluyor. Bunun için ise far ayarının otomatik özelliğini (varsa) off yapmanız ve farları hava tamamen kararıncaya kadar açmamanız gerekiyor. Bahsi geçen tüketici ayrıca ambiyans aydınlatmaları ve yol bilgisayarını da kapattığını ve klima kullanmadığını da sözlerine ekliyor.

Bu tarz bir kullanımda yüzde 15 tasarruf sağlandığı iddia edilmiş. Biraz komik biraz enteresan bir haber oldu. Eğer siz de saydığımız önlemleri alabilirseniz, yakıt tüketimini en az seviyeye indirebilirsiniz!

Yorumlar
boşluk
Kesin tasarruf etmek istiiyorsa, kendinide evde bıraksın.
Cevapla
hakan
koltukların dördünü sökmek aklına gelmemişmi, kafalıklardan daha hafif değiller :):)
Cevapla
💎G@kko💎
Abem harika bir haber
Cevapla
mk
kafalıkları sökünce kaza anında kazandığı yakıt kurtarır artık saçmalık
Cevapla
OTORİTER OBJEKTİF
Elektrikli araba al o kadar takıyorsan resmen bedava gezersin
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.