Apple Arcade yakında 15 oyun kaybedecek

Apple'ın oyunlar için aylık 5 dolarlık abonelik hizmeti olan Apple Arcade, yakında 15 oyun kaybedecek.

Apple Arcade yakında 15 oyun kaybedecek

TouchArcade tarafından bildirildiği üzere, App Store'daki Arcade sekmesinin altında “Arcade’i Yakında Terkedecek Oyunlar" başlıklı yeni bir bölüm var ve kaldırılacak oyunları listeliyor.

iPhone'umdaki yeni bölümü kontrol ettiğimde, oyunların ne zaman biteceğine (“yakında"dan daha spesifik olarak) dair bir gösterge yoktu. TouchArcade'e göre oyunlar daha önce Apple Arcade'den ayrıldı, ancak görünüşe göre Apple, hangi oyunların kaldırılacağını ilk kez açıkladı.

Apple Arcade yakında 15 oyun kaybedecek

Bu yazı itibariyle, ayrılacağı söylenen oyunların listesi şöyle:

Atone: Heart of the Elder Tree
BattleSky Brigade: Harpooner
Cardpocalypse
Dead End Job
Don’t Bug Me!
Dread Nautical
EarthNight
Explottens
Lifeslide
Over the Alps
Projection: First Light
Spelldrifter
Spidersaurs
Towaga: Among Shadows
Various Daylife

Apple Arcade aslında oldukça iyi bir anlaşma: Aylık 5 dolarlık bu ücretle, reklamsız veya uygulama içi satın alma olmadan 200'den fazla oyuna erişmek mümkün ve katalog, Hironobu Sakaguchi'nin Fantasian'ı ve App'in Apple Arcade sürümleri gibi bazı büyük oyunları içeriyor. Jetpack Joyride ve Tiny Wings gibi klasikler de cabası. Ancak Apple şimdi kütüphanenin bir kısmının ortadan kalkacağını bildiriyor ve gelecekte daha fazla oyunun kaldırılıp kaldırılmayacağını veya ne zaman kaldırılacağını bilmesek de, benzer şekilde daha düzenli kalkışlar için hazırlanmamız gerekebilir.

Kaldırılacak oyunlara göz atmak istiyorsanız, onları bir an önce oynamaya başlamak isteyebilirsiniz.