Fall Guys oyunu rekora koşuyor!

Oyun dünyasının en hızlı büyüyen yapımlarından biri olan Fall Guys, 2 hafta içerisinde 50 milyon kullanıcıya ulaşarak rakiplerine göz dağı verdi.

Fall Guys oyunu rekora koşuyor!

Hayatta kalma oyunları son zamanların en popüler türlerinden biri. Özellikle pandemi döneminde bu tür oyunların oyun severler tarafından bir hayli beğenildiğini görmüştük. İşte ilk defa o dönemlerde yani pandemi zamanlarında adını duyuran Fall Guys, 4 Ağustos 2020 tarihinde Steam üzerinden satışa sunulmuştu.

İlk çıkış özelliklerinde 60 kişiye kadar oyuncu desteği sunan oyun, her birinde elemenin olduğu 5 farklı tur şeklinde oynanıyor. Meydan okumaların sonunda hayatta kalan son oyuncunun kazandığı Fall Guys, daha sonra Epic Games çatısı altında yeniden hayat bulmuştu.

Fall Guys oyunu rekora koşuyor!

2 Hafta önce bir kez daha oyun severlerin beğenisine sunulan bu yapım, ilk 2 gün içerisinde 20 milyon kullanıcıya ulaşarak tüm dikkatleri üzerine çekmişti. Takip eden 12 günde 30 milyon yeni kullanıcıyı daha bünyesine katan oyun böylece ilk 2 haftada 50 milyon kullanıcı barajını aşarak oldukça önemli bir başarıya imza atmış oldu.

Öte yandan bir karşılaştırma yapabilmek için benzer türdeki yapımların başarılarına bakacak olursak, örneğin Call of Duty Warzone 50 milyon kişi sayısına ilk 4 hafta içerisinde ulaşabilmişti. Fortnite’ın 45 milyon kullanıcıya ulaşması için geçen süre ise tam 16 hafta olmuştu.

Yani anlayacağınız Fall Guys, rüzgarı arkasına almış gidiyor, tutabilene de aşk olsun.