Oyun

Babasının Sony'de çalıştığını söyleyen oyuncu ban yedi!

Fortnite oynarken hile yapan oyuncu, babasının Sony'de çalıştığını ve asla ban yemeyeceğini söyledi ve banlandı.


PlayStation'da bir oyuncu Fortnite oynarken, hile yaptığı için oyuncular tarafından şikayet edildi. Babasının Sony'de çalıştığını, kendisinin asla banlanmayacağını söyleyince bizzat Sony tarafından banlandı.

Öncelikle şu konuda bir anlaşalım, Sony'nin tahammül edemediği birşey varsa o da gerçeği yansıtmayan ifadelerin ortalarda geziyor oluşudur. Pek çok oyuncu bu tarz saldırgan davranışları zaman zaman birbirlerini kızdırmak ve tahrik etmek için kullanabiliyor. Gelelim olayın nasıl şekillendiğine.

Fortnite Battle Royal oyuncusu Hamad Jalalie'nin oyunda hile yaptığından şüphe duyan oyuncular, bu durumu Epic Games'e bildireceklerini söylediklerinde Jalalie'den "Babam Sony'de çalışıyor asıl siz banlanacaksınız haha" yanıtını aldılar. Ancak yaptığı bu tehdit sonrasında, bir kaç gün içinde Sony Interactive Entertainment Europe'dan bir mail alan Jalalie, PSN platformundan banlandığını öğrendi.

Sony, gönderdiği mesajında; '' Hesabınızın kalıcı olarak yasaklandığını bildirmek için yazıyoruz. Bu kararı mesajınızdaki çevrimiçi etkinliğinize göre yaptık. Artık çevrimiçi çoklu oyuncu, PlayStation Store ve diğer ağ özelliklerine erişemeyeceksiniz.

Hesabınız herhangi bir noktada yeniden erişime açılmayacak. Bu tarz banlama işlemlerini sadece moderatörlerimizden birinin durumu dikkatli bir şekilde analiz etmesinden sonra yapıyoruz. Bu nedenle PlayStation Desteği, bu ılımlı kararı bozamaz. Üzgünüz.'' açıklamarına yer verdi.

Kısacası siz siz olun, sanal ortamlarda her türlü eylemi yapabileceğiniz düşüncesi ile hareket etmeyin. Sony'nin vermiş olduğu bu karar aslında merhametli bir karar diyebiliriz. Hatırlarsanız Fortnite oyununda hile yapan 14 yaşındaki bir genç, Epic Games tarafından zamanında mahkemeye verilmişti. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.