Oyun

Call of Duty: Black Ops serisinin dördüncüsü geliyor

Meraklılarının heyecanla beklediği Call of Duty: Black Ops IIII oyunu resmi olarak duyuruldu

Call of Duty: Black Ops IIII duyuruldu

Oyunlar içinde farklı bir yeri bulunan Call of Duty:Black Ops serisinin dördüncüsü resmi olarak duyuruldu. Activison'dan yapılan açıklamaya göre Call of Duty:Black Ops IIII'ü geliştiren Treyarch'ın 17 Mayıs'ta özel bir etkinlik düzenleyeceği belirtildi. Oyunun piyasaya sürülme tarihi ise 12 Ekim olarak açıklandı. Oyun daha önce olduğu gibi PlayStaion 4, Xbox One ve PC platformlarında oynanabilecek.

Popüler seri her yıl yaklaşık olarak 1 milyar dolarlık bir gelir elde ediyor. İlk olarak 2010 yılında duyurulan Black Ops serisinin sırasıyla 2012'de ikinci ve 2015 yılında üçüncü oyunu piyasaya sürülmüştü.

Black Ops III, bir önceki oyundan 40 yıl sonrasını yani 2065 yılında geçiyordu. Yeni oyunun tarihsel olarak ikinci ve üçüncü oyunun arasında bir yerde olacağı tahmin ediliyor. Oyuna Roma rakamı ile IV yerine IIII isminin verilmesinin sebebinin de bu olduğu düşünülüyor. Yine de bu konuda resmi bir açıklama olmadığını da belirtelim.

Serinin meraklılarını heyecanlandıran yeni duyurular Activision'un her zaman yaptığı gibi E3 oyun fuarı öncesinde yapması bekleniyor. Oyunun resmi çıkış tarihi ise Ekim ayı olarak açıklandı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.