Oyun

Çiftlik Bank soruşturmasında yeni bir tutuklanma gerçekleşti!

Sakarya'da, soruşturma kapsamında gözaltına alınan bir kişi tutuklandı. Nevzat Tarhan soruşturmayı yorumladı!

Çiftlik Bank soruşturması büyüyor!

Yürütülen soruşturma kapsamında, H.T. Sakarya Geyve'de gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen zanlı tutuklandı. Sakarya'nın Taraklı ilçesinde Çiftlik Bank Mavi Yumurta Damızlık Tesisi'yle ilgili usulsüz faaliyet yürütüldüğü şikayeti üzerine Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı. 

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Mehmet Aydın ve Çiftlik Bank'ın bu kadar insanı nasıl kandırabildiğine dair 4 madde sıraladı; Sürü psikolojisi, sosyal itaat duygusu, realite körlüğü ve duruma uygunluk.

Tarhan, Mehmet Aydın'ın önce ücretsiz tavuk verme benzeri yöntemlerle güven duygusu kazandığın belirtiyor. Tarhan, bir süre sonra insanların Bu kadar insan para yatırıyorsa bu kadar kişi aptal olamaz düşüncesine kapıldığını da ekliyor.

Tarhan, Mesela şimdi bitcoinle ilgili bir algı var. O algıyı alıyor, duruma uygunluk haline getirip kullanıyor. Mesela Bak bitcoin nasıl yükseldi diyor. dedi. Tarhan ekledi: Kişilerin zaafları ve korkuları devreye sokuyor. Bir süre yatırım yapan insanlar bu kez parayı kaybetme korkusuyla daha fazla yatırım yapıyor. Daha fazla kişiyi sisteme katmaya çalışıyorlar.

Çiftlik Bank soruşturmasında yeni bir tutuklanma gerçekleşti! - Resim : 1

Yorumlar
Ali
Bu ülke neden bu kadar cahil arkadaş?sebebini bilen varmı..
Cevapla
fikret
inanilir gibi degil cidden.. Saka gibi yahu...
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.