CS:GO Steam'den silindi! Neler oluyor Valve?

Milyonların tutkunu olduğu CS:GO Steam'den silindi. Valve'ın oyunu neden kaldırdığı ise bilinmiyor. Peki CS:GO'ya ne oldu da mağazadan silindi?

CS:GO Steam'den silindi! Neler oluyor Valve?

Steam'in yükselişinde büyük önem taşıyan CS:GO bugün ilginç bir olay ile gündeme geldi. Valve'ın kendi oyunu CS:GO sürpriz bir şekilde Steam'den kaldırıldı. Evet yanlış okumadınız milyonlarca oyuncusu olan rekordan rekora koşan Counter-Strike: Global Offensive mağazadan kaldırıldı.

Yaklaşık olarak 3 saat boyunca Steam'de görünmeyen Counter-Strike: Global Offensive, daha sonra tekrardan mağazaya eklendi. Bunun bir hata sonucu mu yoksa bir yenileme işleminden dolayı mı kaynaklandığı henüz bilinmiyor. Steamdb sitesine göre CS:GO komple mağazadan kaldırmış daha sonra resimleri ve açıklamaları ile tekrardan Steam'e eklenmiş.

Half-Life 3'ü bir türlü yayınlamayan Valve'ın, CS:GO'yu bir yenileme işleminden dolayı silip yüklediği düşünülüyor. Bu süre zarfı boyunca oyuna sahip olanlar yine hiçbir şey olmamış gibi oyunlarını oynadı. Ancak oyunu o süre zarfında Steam kütüphanesine eklemek isteyenler ise 404 hatası ile karşılaştı.

CS:GO Steam'den silindi! Neler oluyor Valve? - Resim : 1

Yaşana bu olaylardan sonra CS:GO'nun Steam sayfası yine kaldığı yerden hizmet vermeye devam ediyor. Oyunu dilerseniz buradan ücretsiz olarak indirip oynayabilirsiniz.