Oyun

DayZ yapımcısı: Oyuncuların parasını alıp kaçmadık!

DayZ'in yapımcısı konsollara gelecek olan oyun hakkında bazı önemli açıklamalarda bulundu.


İlk zamanlar gelişim aşamasında karşımıza DayZ, uzun süren erken erişim sürecinin ardından sonunda beta sürecine girdi. Fakat yıllardır oyunu düzeltmeyen geliştiriciler, oyunun konsola çıkış tarihi yaklaşınca geliştirme aşamasını hızlandırmaya başladı.

Kendileri hakkında oyuncuların parasını alıp kaçtı iddialarına yanıt olarak yaptıkları röportajda bazı söylemlerde bulunan yapımcı, röportajda oyuncularının parasını kesinlikle alıp kaçmadıklarını söyledi. Geliştiriciler, oyun üzerinde devamlı olarak çalıştıklarının altını çizerek, erken erişim sürecinden çıktıkları için mutlu olduklarını belirtti.

İlerleyen dönemlerde daha neler yapabilecekleri ile alakalı planlar yaptıklarını belirte geliştiriciler, DayZ'yi daha fazla geliştirmenin yollarını arıyorlar. PC'nin ardından oyunu konsol platformlarına da çıkarmak istediklerini söyleyen yapımcı ekip, oyunun konsol çıkışının ne zaman olacağını belirtmedi. Fakat geliştiriciler optimizasyon anlamında oyunu tamamladıklarını söylediler.

Bakalım DayZ, konsola çıkışını gerçekleştirdikten sonra Fortnite ve PUBG karşısında ne kadar başarılı olacak hep beraber göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.