Oyun

Fortnite Android sürümünün çıkış tarihi belli oldu!

Popüler oyun Fortnite'ın Android işletim sistemli cihazlara geleceği tarih resmi olarak açıklandı.


Epic Games'in geliştirdiği ve Battle Royale türündeki Fortnite oyununun Mart ayında iOS sürümü yayınlanmıştı. Firma yaptığı açıklamada bu oyunun Android sürümünün de kısa bir süre sonra kullanıma sunulacağını belirtmişti. Ancak bu konuda resmi bir tarih verilmemişti.

Yapılan yeni bir açıklama ile Fornite Android sürümü ile ilgili belirsizlik ortadan kaldırıldı. Firmanın bloğunda yapılan açıklamaya göre oyunun Android sürümü üç ay içinde yayınlanacak. Blog yazısında verilen bilgiye göre yaz ayları içinde oyunun Android sürümü kullanıma sunulacak. Buradan yola çıkarak oyunun önümüzdeki aylarda oyuncuların beğenisine sunulacağını söyleyebiliriz. Yapılan bu açıklama ile iOS kullanıcılarının aylardır oynayabildiği oyunun Android işletim sistemi sürümünün tarihi de neredeyse kesinleşmiş oldu.

Türkçe de yayınlanan blog yazısında Fortnite ile ilgili bazı düzenlemelerin de yapıldığı bilgisi verildi. Buna göre oyunun yükleme boyutu ve güncelleme süreci konusunda çalışmalar yapıldığı ifade edildi ve şu açıklama yapıldı:

"Fortnite’ın mobildeki yükleme boyutunun büyüklüğünün farkındayız ve bu boyutu küçültmenin yollarını arıyoruz. Önümüzdeki birkaç güncellemede, performansı sabit tutarak güncelleme boyutlarını küçülteceğiz. Genel yama boyutlarını küçültmenin yanı sıra, güncelleme içeriklerini arka planda indirebilmenize izin verecek özellikleri de ekleyeceğiz!"

Ayrıca oynanız ve kontroller ile ilgili bazı düzenlemeler yapıldığı da yine bu blog yazısında belirtiliyor:

"Geliştirmeler üzerinde çalışmaya devam ediyoruz. Gelişmeler arasında otomatik koşu modunun geliştirilmesi ve ateş etmenin daha iyi yollarının eklenmesi var. Bu değişiklikleri sizlerle buluşturduktan sonra, ayarlara bazı seçenekler ekleyeceğiz. Böylece seçenekleri deneyerek kendiniz için en iyi ayarları bulabileceksiniz!"

Epic Games'in blog yazısının tamanını internet sitesinde okuyabilirsiniz.

Yorumlar
Mustafa
Ben de onu soracaktım.
Cevapla
Batuhan
''Android sürümü üç (ne?) içinde yayınlanacak ?
Cevapla
Özgür Çetin
3 ay olacaktı Batuhan. Metni düzelttik. Teşekkür ederiz. Yaz ayları diyorlar blog yazısında. Bu da kaba bir tahminle 3 ay içinde oluyor.
Anonim
Büyük ihtimalle haberi yazanın aklı karışıktı. Orijinal blog yazısında herhangi bir tarih belirtilmiyor. Sadece yaz ayı içinde yayınlanacağı yazılmış. Belki yazar önümüzdeki üç ay, yaz ayları olduğundan üç ay yazmak istemiş olabilir.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.