Oyun

Denuvo: Her oyun elbet bir gün kırılır!

Denuvo, her oyunun elbet bir gün kırılacağını ve kırılamayacak bir ürün olmadığını belirtiyor bu dünyada.


Korsan oyunu önlemeye yönelik yazılım geliştiren Denuvo, her oyunun elbet bir gün kırılacağını ve kırılamayacak bir ürün olmadığını belirtiyor bu dünyada. Konu hakkında açıklama yapan Satış Direktörü Fischer;

"Oyunlar belli bir noktada kırılacaktır, kırılamayacak bir ürün yok. Ancak bizim amacımız ve yaptığımız şey ilk satışları korumak. Elbette sonsuza kadar kırılmamalarını isteriz ancak oyun endüstrisinde bunun gerçekleşmesi pek mümkün değil." dedi
 
Denuvo bir oyunun ne kadar zamanda kırıldığının çok önemli olduğunu ifade ediyor. Elmar Fischer'ın açıklamasına göre, bir oyunun kırılması birkaç ay sürdüğü takdirde oyuncu beklemekten vazgeçip oyunu satın almaya yönelebilir ancak oyun birkaç gün içinde kırılırsa bu oyuncuyu korsana yönlendirecek ve satışların düşmesine sebebiyet verecektir.

Denuvo: Her oyun elbet bir gün kırılır!


 
Ayrıca oyunların en çok satış yaptığı dönemin ilk hafta ve ilk ay olması sebebiyle bir oyunun belli bir süre korunması dahi hem Denuvo hem de geliştirici ve yayıncı firmalara yetiyor kar etmek bakımından.

Açıkçası koruma mantığı oldukça uygun bir stratejiden oluşuyor ki zaten Denuvo firması hiç bir zaman oyun geliştiricilerine ve oyunculara kırılmama konusunda bir garanti vermemekte. Bu arada korsana karşı olduğumuz da bir kez daha dile getirmeden geçmeyelim. 

Yorumlar
Roof
Denuvo kepenkleri kapıyabilir iyice mantarladı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.