Oyun

Detroit: Become Human'dan bazı kullanıcılar şikayetçi!

PlayStation'un merakla beklenen Detroit: Become Human oyununa ilginç bir eleştiri geldi. Bazı oyuncular oyunun insanları ikinci sınıf bir konuma koyduğunu ve kötü gösterdiğini düşünmekteler.


PlayStation 4'ün bu yıl en çok beklenen oyunlarından biri olan Detroit: Become Human, genel olarak oyuncular tarafından fazlasıyla beğenildi. 

David Cage'in yönetmenliğinde geliştirilen oyun, dönemin Android robotları ile insanlar arasındaki ilişkiyi ve olayları anlatıyor. Ancak senaryo gereği Android'lerin insanlara olan bakış açısını farklı şekilde işleyen oyundan, bazı oyuncular rahatsız olmuş gibi.

Özellikle yabancı oyun forumlarında ortaya çıkan tartışma sonucunda oyuncular, Detroit: Become Human'da insanlara yapılan kötü muameleden rahatsız olmuşlar ve şikayetlerini dile getirmişler. Bu konuda bizden ise sadece şu soru yöneltilebilir diye düşünüyorum. ''Neye göre? Kime göre?''

Sizler için hazırladığımız inceleme videosuna ise aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ortalıklarda gezen bu tarz eleştiriler, belki de politik doğruculuğun hedefi bile olabilir. David Cage veya stüdyodan ilgili bir çalışan henüz bu eleştiriler karşısında yorumlama yapmış değil. 

Hatırlarsanız bu konuya benzer bir durum E3 2017 sonrasında da yaşanmıştı. Sony, daha oyun çıkmadan oyunda insanları rahatsız edebilecek öğelerin olacağını ve bu öğelerin asla oyundan çıkartılmayacağını söylemişti. Detroit, +18 ve üzeri bir yapım, bu yüzden yapımın her konuda özgür bir konumda olduğunu belirtmeden geçmek istemem. Peki ya siz bu eleştiriler hakkında ne düşünüyorsunuz? 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.