Oyun

EA ve FIFA yollarını ayırıyor!

Electronic Arts kullandığı bir isimde değişiklik yapacak. Şirket adını oyunlarının başlıklarında yaklaşık 30 yıl kullandıktan sonra FIFA'dan ayrıldığını duyurdu.

EA ve FIFA yollarını ayırıyor!

Electronic Arts, adını oyunlarının başlıklarında yaklaşık 30 yıl kullandıktan sonra FIFA'dan ayrıldığını söylüyor. FIFA 23, bu yıl içinde piyasaya çıktığında bu markaya sahip son EA oyunu olacak. 2023'ten itibaren, yıllık futbol sim oyunları bunun yerine "EA Sports FC" takma adını kullanacak. Yenilenen serinin ilk oyunu hakkında daha fazla bilgi Temmuz 2023'te açıklanacak.

EA ve FIFA yollarını ayırıyor!

fifa

Yeniden markalaşma dışında, EA Sports FC oyunları, hayranların uzun vadede alıştığından çok farklı olmayabilir. EA halen 300'den fazla futbol ortağı için lisans sahibi ve Premier League, MLS, La Liga, Bundesliga ve Serie A gibi şirketlerle özel anlaşmalara sahip.

Gelecek yılın unvanının hala 19.000'den fazla oyuncuya, 700'den fazla takıma, 100 stadyumun ve 30 ligin kuzeyine sahip olmasını bekleyebilirsiniz. Kariyer modu, Ultimate Team ve VOLTA Football gibi özellikler de mevcut olacak. Bununla birlikte, hareketin Dünya Kupası'nın gelecekteki oyunlara dahil edilmesi için ne anlama geleceği belli değil. Bu arada, EA Sports and Racing başkan yardımcısı Cam Weber, ekibinin ve FIFA'nın "bu sonbaharda şimdiye kadarki en büyük, en kapsamlı EA Sports FIFA'yı sunmaktan heyecan duyduklarını" söyledi. Önceki maçlardan daha fazla takım, oyuncu, müsabaka, lig ve oyun modu olacağını söyledi. Bu güncellemeler yalnızca FIFA 23'te değil, aynı zamanda FIFA Mobile, FIFA Online 4 ve espor'da da bulunacak.

EA CEO'su Andrew Wilson yaptığı açıklamada, "FIFA ile uzun yıllara dayanan harika ortaklığımız için minnettarız. Küresel futbolun geleceği çok parlak ve dünya çapında fandom hiç bu kadar güçlü olmamıştı. EA Sports FC'yi sporun kalbine yerleştirmek ve büyüyen futbol seyircisine daha da yenilikçi ve özgün deneyimler sunmak için inanılmaz bir fırsatımız var."

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.