eFootball tamamen oyun dışı! Konami parayı iade ediyor!

Ünlü oyun firması Konami için işler beklenildiği gibi gitmiyor. Son sürüm eFootball için beklenen kötü haber geldi. İşte detaylar.

eFootball tamamen oyun dışı! Konami parayı iade ediyor!

Konami, oyunun yeni grafik motorunun, mobil sürümünün ve diğer birçok yeni özelliği içerecek beklenen büyük eFootball güncellemesinin 2022'ye kadar ertelendiğini açıkladı. Bu karar oyunun kullanıcılarında ve güncelleme bekleyen oyun severlerde şok etkisi yarattı.

Heyecanla beklenen eFootball, ilk lansmanından itibaren hayal kırıklığı yaşatmaya devam ediyor. Oyun severler oyunun tadını tekrar yaşamak için iyi bir güncelleme almayı umuyorlardı. Ama beklenen haber maalesef gelmedi.

Konami eFootball Oyunu İçin Beklenmedik Bir Karar Aldı!

eFootball tamamen oyun dışı! Konami parayı iade ediyor! - Resim : 1

Ne yazık ki işler eFootball oyunu için hiç iyi gitmiyor. 11 Kasım'ı başlatılması planlanan 1.0.0 güncellemesi 2022 baharında bir tarihe ötelendi. Bu, oyunun güncellemesini bekleyen kullanıcılar için oldukça kötü bir haber olarak oyun piyasasına bomba gibi düştü.

Özellikle Konami'nin orijinal oyununda çok fazla değişikliğe gitmeden sunduğu bir mobil sürümü olduğu söylendiğinde kullanıcılar bu haberi heyecanla karşılamışlardı. Bu, temel olarak mobil oyuncuların konsol ve PC oyuncularına karşı da rekabet edebilmeleri nedeniyle çok dikkat çekmişti. Ne yazık ki, cep sürümü de aynı kaderi paylaşacak.

Rahatsızlık İçin Özür Dileriz Paranız İade Edilecek!

eFootball tamamen oyun dışı! Konami parayı iade ediyor! - Resim : 2

Tüm bu hayal kırıklıklarından sonra, Konami cevap vermek zorunda kaldı. Premium Oyuncu Paketi'nin rezervasyon maliyeti olan 40 avroyu ödeyen tüm kullanıcılara, söz konusu rakamı iade etmeye karar verdi. Şirketten yapılan açıklamada, kullanıcıların çok uzun süre beklememesi için parayı iade etme kararı aldıkları belirtildi.

Bu geri ödeme otomatik olarak yapılacak. Bu nedenle kullanıcıların özel bir şey yapmalarına gerek yok veya parayı herhangi bir özel portalda talep etmeleri gerekmeyecek.

Tüm bu olumsuz durumların ne zaman ve nasıl sonuçlanacağı henüz belirsizliğini koruyor. Bilinen net bir şey var ki sonucu görmemiz için 2022'ye kadar beklememiz gerekecek. Nihayetinde birçok oyun sever FIFA ile oyunu tüm hızıyla test etme arzusunu kaybedecek ve büyük ligler kendilerinin sonunu hazırlayacaklar. Konami PES ile ne yapmaya çalışıyor ve bu olumsuzlukları nasıl düzeltecek. Hep beraber bekleyip göreceğiz.