Oyun

Efsane isim Mafia’nın yeni oyunu doğrulandı!

Oyun dünyasının en unutulmaz isimlerinden biri olan Mafia serisinin yeni bir oyunla daha bir kez daha karşımıza çıkacağı birinci ağızdan onaylandı. İşte detaylar.

Efsane isim Mafia’nın yeni oyunu doğrulandı!

İlk defa karşımıza çıktığı yıl olan 2002’de oyunseverlerin gönüllerini fetheden ancak asıl patlamayı 2010 yılında piyasaya sürülen Mafia II oyunuyla yapan efsane ismi kim unutabilir? Online oyun alışkanlığının henüz yerleşmediği yıllarda en önemli şeyin verilen görevleri tamamlamak olduğu, başka oyuncuların seslerini değil oyundaki müziklerin seslerini duyduğumuz o efsane isimlerden sadece biriydi Mafia II.

Ancak oyunseverlerin gönüllerinde öylesine bir taht kurdu ki, kendinden sonra gelen ve 2016 yılında piyasaya sürülen Mafia III’ün işini çok zor bir hale soktu. Nitekim oyunseverler, serinin üçüncü oyununu Mafia II ile kıyaslamış ve yeni yapımın tam bir fiyasko olduğunu dile getirmişlerdi. Neyse ki durumu toparlamak için harekete geçen Hangar 13, 2020 yılında piyasaya sürdüğü Mafia: Definitive Edition ile bir nebze de olsa Mafia hayranlarının gönüllerini geri kazanabilmişti.

Efsane isim Mafia’nın yeni oyunu doğrulandı!

İşte dün oyunun geliştiricileri tarafından yapılan bir açıklamayla, serinin dördüncü oyununun resmen doğrulandığını söylemekten mutluluk duyuyoruz. Yapılan açıklamalara göre geliştiriciler yeni Mafia oyunu üzerinde çalıştıklarını ve gelecek yıllarda bu oyunun kesin olarak oyunseverlerin beğenisine sunulacağını söyledi. Her ne kadar gelecek yıllar tabiri biraz can sıkıcı olsa da, bu açıklamalardan sonra dökülmeye başlayan sızıntılar yeni oyunun 2023 yılının sonu 2024 yılının başı gibi piyasaya çıkabileceğini gösteriyor. Oyunseverlerin yeni maceradan bekledikleri şeyse çok basit: Mafia II’nin ruhunun korunması. Bakalım önümüzdeki günlerde bu konuya ilişkin ne gibi yeni bilgiler gelecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.