Oyun

Steam Deck ile ilgili iddialar gerçekten heyecan verici

Valve tarafından üretilen ve dünya genelinde büyük beğeni toplayan Steam Deck konsoluyla ilgili gelen son bilgiler, oyunseverlerin iştahını kabartacak cinsten.

Steam Deck ile ilgili iddialar gerçekten heyecan verici

Oyun dünyası sürekli bir yenilenme hali içerisinde. Bir taraftan mobil oyunlar ev tipi konsolların hegemonyasını büyük ölçüde kırıp sektörün üçüncü büyük gücü konumuna evrilirken, diğer bir taraftan ise el tipi oyun konsolları ise en son PlayStation Vita ile şahit olduğumuz popülaritesini yakalamış durumda. Bu konuda bayrak taşıyan isimse şüphesiz Valve tarafından üretilen Steam Deck platformu.

Geçtiğimiz günlerde yeni oyun konsolu ile ilgili bir kitapçık hazırlayan Valve, bu kitapçıkta genelde oyun konsolunun gelişim sürecini, tarihçesini ve mevcut özelliklerini anlattı. Bununla birlikte kitapçığın sonlarına doğru öyle bir bölüm vardı ki, işte gerek oyun dünyasının otoriteleri gerekse de oyunseverler sadece bu bölüme odaklandı.

Steam Deck ile ilgili iddialar gerçekten heyecan verici

Buna göre Valve bu kitapçıkta yer verdiği bilgilerde Steam Deck için “çok nesilli cihaz” tanımlamasını yaptı ki bu tanımlama bile Steam Deck’in başlı başına birden fazla nesilden oluşacağını gösteriyor. Ancak bu tahminle yetinmemize gerek yok çünkü açıklamaların devamında Valve bu durumu açıkça ifade etmekten kaçınmıyor.

Kitapçığın son sayfalarına baktığımız zaman, ünlü oyun şirketi Steam Deck’in sadece bir başlangıç olduğunu ve ilerleyen yıllarda bu cihazın daha hızlı ve daha güçlü yeni versiyonlarının üzerinde çalışılacağını ifade ediyor. Yani anlayacağınız Steam Deck macerası oldukça uzun soluklu düşünülmüş bir platform. Peki bir sonraki konsol olması beklenen Steam Deck 2’yi ne zaman görürüz? İşte şimdilik orası muamma.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.