Elden Ring satış başarısıyla dikkat çekiyor!

FromSoftware tarafından geliştirilen ve yılın en ilgi çekici yapımlarından biri olan Elden Ring, Amerika Birleşik Devletleri’nin en çok satan oyunlarından biri olmayı başardı.

Elden Ring satış başarısıyla dikkat çekiyor!

Oyun dünyasında bir dönüşüm yaşandığını kabul etmek gerek. Geleneksel oynanış tarzına sahip ve benzer hikaye örgüleriyle bezenmiş yapımların günden güne popülaritesini kaybettiğini bunun yerine daha farklı tarza sahip oyunların piyasaya hakim olmaya başladıklarını söyleyebiliriz. İşte Elden Ring’de bu oyunların en iyi temsilcilerinden biri.

FromSoftware tarafından geliştirilen ve duyurulduğu ilk günlerde oyun dünyasının önde gelen otoriteleri tarafından çok fazla şans tanınmayan Elden Ring, satışa sunulmasıyla birlikte herkesi şaşırtmış ve haftalar boyunca en çok satılan oyunlar listesinin zirvesinde yer almıştı. Bu başarısını uzun süreli periyotlar halinde devam ettiren oyun, IGN tarafından yapılan açıklamaya göre Amerika Birleşik Devletleri’nde yılın ilk yarısında en çok satılan 10 oyun arasına girdi.

Mayıs ayı verilerine göre 13,4 milyon adet sattığı açıklanan Haziran sonuna kadarsa bu sayıyı 15 milyonun üzerine çıkarttığı düşünülen Elder Ring, satış adeti anlamında Call of Duty’i bile geride bıraktı.

Tabi oyunun bu başarısının farklı nedenleri de yok değil. Bilindiği üzere pandemi nedeniyle pek çok oyunun ya tamamen iptal edildiği ya da çıkış tarihlerinin ertelendiği duyurulmuştu. İşte bu nedenle, popüler oyunların henüz satışa sunulmamış olması Elder Ring’in kendini daha iyi göstermesine yardımcı olmuş olabilir.