The Sims'te LGBTQ rüzgarları esiyor

EA, The Sims 4’ün 12. genişleme paketini 28 Temmuz'da yayınlayacak. Aynı günden itibaren, tüm oyuncular (Lise Yılları DLC'sini satın almayanlar dahil), geliştiricilerin oyundaki LGBTQIA+ temsilini güçlendirme çabalarının bir parçası olarak Sim'lerinin cinsel yönelimini değiştirebilecekler.       

The Sims'te LGBTQ rüzgarları esiyor

SimGuruJessica ismiyle bilinen bir Sims 4 baş tasarımcısı duyuruda, "Bu güncelleme ile günlük yaşamın nüanslarına ve rengine saygı duyan ve kutlayan bir oyun olma yolunda birkaç adım atıyoruz" dedi. Geliştirici Maxis, GLAAD ve It Gets Better Projesi ile birlikte çalışarak "topluma saygı duyan ve onu yücelten bir şekilde bu özelliğe nasıl yaklaşılacağına dair mümkün olan en geniş bakış açısını yakaladığımızdan emin olmak için" çalıştı.

The Sims'te LGBTQ rüzgarları esiyor

Her Sim için, Bir Sim Oluştur ekranındaki cinsiyet seçimi seçeneğinin altındaki üç nokta menüsü aracılığıyla ayarlayabileceğiniz çeşitli ayarlar bulunuyor. Sim'inizin erkeklere mi kadınlara mı ilgi duyduğunu (ya da hiçbirinin), oyun sırasında Sim'inizin yöneliminin değişip değişmediğini ve hangi cinsiyetlerle "WooHoo" yapabileceğini belirleyebilirsiniz. Oyuncular bu ayarları istedikleri zaman değiştirebilirler.

Diğer Sim’lerle yalnızca romantik bir şekilde ilgilenen aseksüel bir Sim'e ve diğer karakterlere WooHoo'dan memnun olan ancak onlarla bir ilişkiye girmeyecek antiromantik bir Sim’e de sahip olabilirsiniz. Günlük seks, The Sims 4'te yeni bir özellik, çünkü WooHoo her zaman romantizm mekaniğinin arkasına gizlenmişti. Genç yetişkin ve daha büyük Sims, yakın arkadaşlarından WooHoo ortakları olarak çuvala atlamalarını isteyebilecek. Yine de reddedilen bir davet, garip bir etkileşime yol açabilir.        

Seride ilk oyundan beri aynı cinsiyetten ilişkiler mevcut (1999'daki bir E3 demosu, iki kadının öpüşmesiyle ünlüydü). Yine de bu yeni ayarlar, oyuncuların anlatmak istedikleri hikayeler üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmalarını sağlayacak. Maxis, The Sims 4'te diğer cephelerde temsili geliştirmek için  de çalışıyor. 2020'de ekip, bunları özelleştirmek için 100'den fazla yeni cilt tonu ekledi.