Oyun

The Sims'te LGBTQ rüzgarları esiyor

EA, The Sims 4’ün 12. genişleme paketini 28 Temmuz'da yayınlayacak. Aynı günden itibaren, tüm oyuncular (Lise Yılları DLC'sini satın almayanlar dahil), geliştiricilerin oyundaki LGBTQIA+ temsilini güçlendirme çabalarının bir parçası olarak Sim'lerinin cinsel yönelimini değiştirebilecekler.       

The Sims'te LGBTQ rüzgarları esiyor

SimGuruJessica ismiyle bilinen bir Sims 4 baş tasarımcısı duyuruda, "Bu güncelleme ile günlük yaşamın nüanslarına ve rengine saygı duyan ve kutlayan bir oyun olma yolunda birkaç adım atıyoruz" dedi. Geliştirici Maxis, GLAAD ve It Gets Better Projesi ile birlikte çalışarak "topluma saygı duyan ve onu yücelten bir şekilde bu özelliğe nasıl yaklaşılacağına dair mümkün olan en geniş bakış açısını yakaladığımızdan emin olmak için" çalıştı.

The Sims'te LGBTQ rüzgarları esiyor

Her Sim için, Bir Sim Oluştur ekranındaki cinsiyet seçimi seçeneğinin altındaki üç nokta menüsü aracılığıyla ayarlayabileceğiniz çeşitli ayarlar bulunuyor. Sim'inizin erkeklere mi kadınlara mı ilgi duyduğunu (ya da hiçbirinin), oyun sırasında Sim'inizin yöneliminin değişip değişmediğini ve hangi cinsiyetlerle "WooHoo" yapabileceğini belirleyebilirsiniz. Oyuncular bu ayarları istedikleri zaman değiştirebilirler.

Diğer Sim’lerle yalnızca romantik bir şekilde ilgilenen aseksüel bir Sim'e ve diğer karakterlere WooHoo'dan memnun olan ancak onlarla bir ilişkiye girmeyecek antiromantik bir Sim’e de sahip olabilirsiniz. Günlük seks, The Sims 4'te yeni bir özellik, çünkü WooHoo her zaman romantizm mekaniğinin arkasına gizlenmişti. Genç yetişkin ve daha büyük Sims, yakın arkadaşlarından WooHoo ortakları olarak çuvala atlamalarını isteyebilecek. Yine de reddedilen bir davet, garip bir etkileşime yol açabilir.        

Seride ilk oyundan beri aynı cinsiyetten ilişkiler mevcut (1999'daki bir E3 demosu, iki kadının öpüşmesiyle ünlüydü). Yine de bu yeni ayarlar, oyuncuların anlatmak istedikleri hikayeler üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmalarını sağlayacak. Maxis, The Sims 4'te diğer cephelerde temsili geliştirmek için  de çalışıyor. 2020'de ekip, bunları özelleştirmek için 100'den fazla yeni cilt tonu ekledi.

E3
Yorumlar
hakan
Lgbt bence çok tehlikeli erkek ve kızları kendi benliginden almaya calşan ve yönlendirerek onlara kölelik yaptran bir örgüt eskiden sorunlu erkek yada kizlar bazı seylere dönüşurdü şimdi ise kandriyorlar yonlendiriyorlar ve iyi bir haltms gibi lanse ediyorlar ve inancszlastryorlar bu islerin sonu kötü olucak ihtiyarlaynca ne kadar salak boş işlerle ugrasıp hem bu dunyamı bok etmiaim hem diger tarafı kaybetmisim diyceksiniz izlemeyin prim vermwyin
Cevapla
DANIEL DANNY❤️BUSE SPLIT
HOMOFOBİKSİN.
DANIEL DANNY❤️BUSE SPLIT
❤️❤️🏳️‍🌈LGBT🏳️‍🌈❤️
DANIEL DANNY❤️BUSE SPLIT
❤️❤️🏳️‍🌈LGBT🏳️‍🌈❤️❤️
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.