Samsung Galaxy S22+ PUBG testi! Tam bir oyun canavarı

Samsung markasının en güçlü telefonlarından biri olan Galaxy S22+ cihazını PUBG Mobile oyun testine soktuk. Samsung Galaxy S22+ oyun perfromansı nasıl? Devamı haberimizde..

Samsung Galaxy S22+ PUBG testi! Tam bir  oyun canavarı

Teknolojinin gelişmesi ve akıllı telefonların güçlenmesi ile mobil oyunlara ilgi gün geçtikçe artıyor. Özellikle günlük 87 milyon kullanıcı girişine sahip olan PUBG Mobile’ oyunu en çok ilgi gören oyunlar arasında yer alıyor. Tabi bu oyunları sorunsuz bir şekilde oynayabilmek içinse güçlü donanıma sahip bir telefon şart. Bizlerde Teknolojioku ekibi olarak Samsung markasının güçlü telefonlarından biri olan Galaxy S22+ cihazını PUBG Mobile testine soktuk. Oldukça başarılı sonuçlar veren telefonun donanım bilgileri ise şu şekilde:

Samsung Galaxy S22 Plus teknik özellikleri

  • Ekran: 6.6 inç, Full HD+ çözünürlük, 120Hz tazeleme hızı, Dynamic AMOLED
  • Boyut ve ağırlık: 157,4 x 75,8 x 7,6 mm ~ 196 g
  • İşlemci: Exynos 2200
  • Yonga Seti: Snapdragon 8 Gen 1
  • RAM: 8 GB
  • Hafıza: 128/256 GB
  • Batarya: 4500 mAh

 

Samsung Galaxy S22 Plus oyun deneyimi

Samsung Galaxy S22+ ekranında sizlere mükemmel bir deneyim yaşatıyor. Renklerin canlılığı ve ekranın tazeleme hızı ise oyun zevkinizi ikiye katlıyor. İnce çerçeveli büyük ekranı sayesinde rakibinizi rahatça görebiliyorsunuz. Telefonun ele rahat tutulabilmesi ve hafifliği sayesinde parmaklarınızda herhangi bir ağrı yaşamıyorsunuz. Güçlü işlemcisi ve çekirdek hızıyla oyunda herhangi bir donma ve kasmanın yaşanmadığını söyleyebilirim. Bu cihaz da oyun deneyimlerden yola çıkacak olursak herhangi bir donma veya kasmanın oynadığımız yarım saatlik oyun boyunca yaşanmadığını söyleyebiliriz. Aynı zamanda cihazın batarya performansı da oldukça yüksek. 30-40 dakikalık bir oyun boyunca şarjın yaklaşık %8 %9 kadar gittiğini testlerimiz sonucunda ulaştık. Cihaz yaklaşık bu oyun süresi boyunca 4° derece kadar ısındığını söylemekte fayda var. Eğer telefonu bir kılıf ile kullanırsanız bu sıcaklığı minimuma indirebilirsiniz.

Kısaca toparlayacak olursak Samsung Galaxy S22+ oyun konusunda oldukça başarılı bir cihaz. Piyasa fiyatı 15.000-16.000 TL arasında değişiyor. Eğer sizlerde oyun için dayanıklı bir telefon almayı düşünüyorsanız listenize Galaxy S22+ cihazını ekleyebilirsiniz. Peki siz hangi telefondan PUBG oynuyorsunuz?