Oyun

Epic Games ve Humble Bundle’dan ortak çalışma!

Epic Games, Humble Bundle Store ile işbirliğine giderek gücüne güç katmayı amaçlıyor.

Epic Games ve Humble Bundle’dan ortak çalışma!

Kuzey Carolina merkezli video oyunu yapım ve geliştirme şirketi Epic Games, Valve’i tahtından indirmek için kolları sıvadı. Bu yolda önemli adımlar atmaya devam eden şirket, merakla beklenen bazı oyunları kendi platformuna özel kılarak Steam karşısında önemli bir avantaj yakalamayı başarmıştı. Şimdi de bu konudaki istikrarını sürdürmek için Humble Bundle Store ile işbirliğine varıyor.

Epic Games ve Humble Bundle’dan ortak çalışma!

İkili arasındaki işbirliğinin ilk sinyalleri geçtiğimiz Oyun Geliştiricileri Konferansı (GDC) esnasında ortaya çıkmıştı. Fakat bu işbirliğinin nasıl şekilleneceği hakkında net bir bilgi yoktu. Geçtiğimiz gün Epic Games tarafından yapılan açıklamayla bu durum da netlik kazandı. Epic Games’ten yapılan yazılı açıklamada, iki taraf arasındaki işbirliğinin meyvelerini vermeye başladığına değinildi. Epic Games Store’a özel olan Metro Exodus, Dangerous Driving ve Borderlands 3 oyunlarının artık Humble Bundle Store üzerinden de satılacağı ifade edildi.

Bu oyunları oynamak için yine de bir Epic Games hesabına ihtiyacınız olacak. Çünkü Humble Bundle’dan yalnızca oyunu Epic Games Store’de etkinleştirmek için bir kod alacaksınız. Sonrasında bu kodla oyunu aktifleştirip, Epic Games Store kütüphanenize dahil edecek ve indirip oynayabileceksiniz. Bu aslında Steam’in pek çok siteyle kurduğu mantıkla aynı diyebiliriz. Oyunu başka yerden alsanız da Steam kodu alıyor ve bu kodu Steam üzerinden aktifleştiriyordunuz. Epic Games’in bu tarzdaki işbirliklerinin önümüzdeki günlerde daha da artacağı düşünülüyor, bunu ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.