Oyun

Epic Games'e Microsoft desteği geldi

Apple ile mahkemelik olan Epic Games'e bir destek de Microsoft cephesinden geldi.


Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan ve Fortnite oyunun App Store'dan silinmesine neden olan Epic Games - Apple gerginliğinde yeni bir döneme giriliyor. Epic Games, Fortnine oyununa kendi ödeme sistemini ekleyince Apple tarafından App Store'dan atılmıştı. Bu süreci mahkemeye taşıyan Epic Games uzun yıllar sürecek bir savaşın fitilini de ateşlemişti. Bu tartışmalar sürerken konuyla ilgili bir açıklama da bir diğer ABD merkezli teknoloji devi Microsoft'tan geldi.

Epic Games'e Microsoft desteği geldi

Mahkemeye sunulan dosyada bulunan bilgilere göre Microsoft, bu savaşta Epic Games'i destekliyor. Bu desteğin en önemli sebebi ise Unreal Engine kullanan ya da kullanacak oyunlara kısıtlama getirilmesi olarak gösteren Microsoft cephesinin bu desteği önemli. Zira bu destek Epic Games'in elini kuvvetlendiren önemli bir etken olarak karşımıza çıkıyor.

Bu tarz davalar uzun yıllar süreceği için sonuçlarının ne olacağını kestirmek zor. Ancak gerek Apple gerekse Google gibi uygulama mağazası sahibi teknoloji devlerinin aldıkları yüzde 30'luk komisyonun tartışılmaya devam edeceğini söyleyebiliriz.

Yorumlar
ayse
planet zoo yu ve hani gtayi yapan yapmci neydi ismi ismini unutum hani sey gtaya bezer kovboy varya ismini unutum la shjsh onu bedava yapsa keske gta yı yaptı onuda yapsa yoh artıh djdjsjj
Cevapla
Joker
Rockstar
Huseyın
Cok guzel
Cevapla
İsmail
Forza horizon 4 ü listeye ekleyip bedava verseler bari
Cevapla
YTalha
Ark i unutmayın onuda bedava yaptılar :D
Cevapla
Arda
Epic Games o zaman da Minecraft ve Flight Simülasyonunu beleş yapsın .d
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.