Oyun

Fallout 4 Yeni Nesil Konsolları Terletiyor

Playstation 4 ve Xbox One, Fallout 4'te sancılar çekiyor


Fallout 4, uzun bir bekleyeşin ardından PC, PS4 ve Xbox One konsolları için yayınlandı. Özellikle duyurusu ile birlikte oyunun fanatiklerinin yüreklerini ağızlarına getiren oyun, Steam ve oyun servislerinde ön yüklemeye açıldıktan sonra, kullanıma sunuldu. 

1447147919_fallout41104-5.jpg

Fallout 4 ile ilgili ilk derecelendirmeler ortaya çıkmaya başladı

Vault 101 ile hayatımıza tekrar girip, muhtemelen çok sayıda oyuncuyu da sosyal hayatlarından uzun süre uzaklaştırması muhtemelen Fallout 4 oyunu için ilk ambargo sonrasında ilk inceleme skorları ortaya çıkmaya başladı. IGN, Gamespot ve Gametrailers gibi sitelerden 9 puan ortalama elde oyun, bazı yayınlar tarafından ise daha düşük puanlara layık görüldü. 

Bu puanlamanın altında yatan en ciddi sebeplerden biri ise merakla beklenen oyunun Playstation 4 ve Xbox One oyun konsollarında yaşadığı sıkıntılar olduğu tahmin ediliyor. Yeni nesil konsolların, Fallout 4 gibi bir oyunda bu tür sorunlar yaşatması oyuncuların keyfini fazlasıyla kaçıracak gibi görünüyor zira, oyunun yer yer 20 kare saniye oranının da altına indiği ortaya çıktı. 

Yapımcı firmanın ise bu konuda öncelikli olarak bir güncelleme ile sorunu çözmeye çalışacaktır fakat görünen o ki, Fallout tarzı oyunlar, yeni nesil konsolları ciddi anlamda terletecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.