Fallout 76 B.E.T.A. tarihi açıklandı!

Yayıncı Bethesda Softworks, Fallout 76 beta testinin 23 Ekim'de Xbox One'da, 30 Ekim'de PlayStation 4 ve PC'de başlayacağını resmi blog sayfası üzerinden takipçilerine duyurdu.

Fallout 76 B.E.T.A. tarihi açıklandı!

Bethesda'nın merakla beklenen oyunu Fallout 76'nın çıkışına hala zaman var ancak oyuna erkenden atılmak isteyen oyuncular için güzel bir haberimiz mevcut.

Yayıncı Bethesda Softworks, Fallout 76 beta testinin 23 Ekim'de Xbox One'da, 30 Ekim'de PlayStation 4 ve PC'de başlayacağını resmi blog sayfası üzerinden takipçilerine duyurdu. Duyurunun en dikkat çeken kısmı ise; beta testine sadece oyunu dijital ya da kutulu olarak ön sipariş veren kullanıcılar erişebilecek oluşu.

Bildiğiniz gibi beta testleri genellikle her oyuncu için yayınlanır. Bunun sebebi herkesin oyunu deneyimlemesi ve alıp almamak konusunda bir karara varması. (Tabii ki beta sürecinde göze çarpan hataların da geri bildirim ile firmaya bildirilmesi hedeflenir.) 

Fallout 76 B.E.T.A. tarihi açıklandı!

Ancak bu sefer gariptir ki sadece oyunu satın alan kullanıcılar erken erişim (B.E.T.A.) hakkında sahip olabilecekler. Buna ek olarak; betada oyunun tüm içeriği bulunacak ve oyuncuların beta sürecinde kaydetmiş olduğu ilerleme oyunun tam sürümüne de aktarılabilecek.

Aslına bakarsanız şaşırmamak gerek. Bethesda'nın aldığı garip kararlardan ilki değil bu. Daha öncesinde de Wolfenstein 2: The New Colossus'un demosu, oyun piyasaya çıkışını gerçekleştirdikten 2 ay sonra paylaşılmıştı. Büyük ihtimalle yapımın satışlarının pek beklenildiği gibi gitmemesi üzerine firma böyle bir karar alma gereksinimi duydu. Bakalım Fallout 76, beklenen ilgiye ulaşabilecek mi hep beraber bekleyip göreceğiz. 

Fallout 76, 14 Kasım'da PlayStation 4, Xbox One ve PC için raflardaki yerini almış olacak.