PlayStation Classic Türkiye'de satışa sunuluyor

Sony'nin ilk oyun konsolu olan PlayStation Classic, Türkiye pazarında da piyasaya sürülecek.

PlayStation Classic Türkiye'de satışa sunuluyor

Sony'nin büyük bir sürpriz yaparak geçtiğimiz günlerde duyurduğu ve bizim de haberini yaptığımız PlayStation 1'in yeniden tasarlanmış hali PlayStation Classic, Türkiye pazarında da satışa sunuluyor.

PlayStation Classic Türkiye'de satışa sunuluyor

Sony tarafından 1994 yılında piyasaya sürülen ve dönemin en çok satan oyun konsolu olan PlayStation 1, PlayStation Classic ismiyle yeniden satışa çıkıyor. Orijinal PlayStation’a kıyasla yüzde 45 daha küçük boyuta sahip olan yeni konsol retro tasarımı ile dikkat çekiyor.

PlayStation Classic Türkiye'de satışa sunuluyor - Resim : 1

PlayStation Türkiye resmi internet sitesinde de yer alan bilgilere göre PlayStation Classic 3 Aralık’ta piyasada olacak. PlayStation Classic'in tasarımı; aynı logo, düğme düzeni ve ambalajla birlikte orijinal konsol temel alınarak yeniden tasarlandı.

Bu yeni konsola iki adet kablolu kontrol cihazı, konsolu televizyona bağlamak için bir HDMI kablosu ve oyunlar arasında geçiş yaparken oyunları kaydetmenize olanak sağlayan sanal bir hafıza kartı eşlik edecek.

Sony Türkiye, PlayStation Classic için Türkçeleştirilen bir video da yayınladı. İşte o video:

PlayStation Classic, önceden yüklü 20 oyunla birlikte gelecek. Bu oyunlar arasında Final Fantasy VII, Tekken 3, Ridge Racer Type 4, Wild Arms ve Jumping Flash da bulunacak.

PlayStation Classic Türkiye fiyatı


Mini oyun konsolu PlayStation Classic'in yurt dışı fiyatı 100 dolar olarak açıklanırken Türkiye fiyatı ise henüz resmi olarak belirlenmedi. Teknolojioku olarak tahminimiz yeni konsolun fiyatı 1000 TL civarında olacaktır.