FIFA 23’ün çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu

Dünyanın en sevilen futbol oyunu serilerinden biri olan FIFA’nın yeni oyunu FIFA 23’ün çıkış tarihi ve fiyatı açıklandı.

FIFA 23’ün çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu

FIFA serisi, oyun dünyasının en sevilen futbol konulu yapımlarından biri. Bununla birlikte geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan bir bilgi, artık bu ismi bir daha oyun dünyasında göremeyeceğimizi ortaya koymuştu. Buna göre Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) ile Electronic Arts arasında yapılan anlaşma sona ermiş ve taraflar anlaşmayı bir kez daha yenileme konusunda mutabakata varamamışlardı. İşte bu sebeple aslında FIFA 23 bu isimle göreceğimiz son oyun olacak ve bundan sonra oyunu EA Sports FC olarak bileceğiz.

EA tarafından sabah saatlerinde yapılan bir açıklama ise, FIFA 23’ün hem çıkış tarihinin hem de fiyatının ortaya çıkmasını sağladı. Buna göre oyunseverler 21 Ağustos’tan itibaren yeni oyunun ön siparişini verebilecekler. Peki fiyatı ne kadar olacak?

FIFA 23’ün çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu

PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series S, Xbox Series X, Xbox One ve PC platformları için satışa sunulacak olan oyun, yeni nesil konsol kullanıcıları için 800-TL’den eski nesil konsol ve PC kullanıcıları içinse 700-TL’den alıcılarını bekleyecek.

Fiyatın gerçekten hem konsol hem de PC kullanıcıları için oldukça yüksek olduğunu kabul etmek gerek. Bununla birlikte oyunun Amerika Birleşik Devletleri’ndeki fiyatının PS5 için 69,99 dolar, PC içinse 59,99 dolar olduğu düşünüldüğünde, ülkemizdeki bu fiyatlandırmanın tamamen kur yüksekliğinden kaynaklandığını söyleyebiliriz.