Oyun

PS Vita üretimi sonlandırıldı!

Sony Interactive Entertainment, bundan böyle PS Vita üretmeyecek. Konsola olan tüm destekler kesilmiş durumda. İşte detaylar!

PS Vita üretimi sonlandırıldı!

Sony Interactive Entertainment Japonya Asya, Japonya'daki PS Vita üretimini resmi olarak sonlandırdı. Resmi PlayStation Japonya websitesi mevcut olan PCH-2000 ZA11 (PS Vita Black) ve PCH-2000 ZA23 (PS Vita Aqua Blue) modellerinin gönderiminin sonlandığını belirtiyor.

PS Vita üretimi sonlandırıldı!
 

Orijinal PS Vita (PCH-1000) Japonya'da 17 Aralık 2011'de, Kuzey Amerika'da 15 Şubat 2012'de piyasa sunulmuştu. Ardından revize edilmiş slim model (PCH-2000) 2013 ve 2014'te satışa çıktı. 2015 yılında Sony Interactive Entertainment cihaza birinci parti oyun geliştirmeyi bıraktı ve 2018'de fiziksel oyun üretimini durdurdu.

Hatta bu aydan itibaren artık PlayStation Plus abonelerine aylık PS Vita ve PlayStation 3 oyunu da verilmeyecek. Sony Interactive Entertainment cihazın resmi satış miktarını açıklamadı. VGChartz'ın verilerine göre dünya genelinde toplamda 16.10 milyon adet sattı.

PlayStation Portable (PSP) 80 milyon adetten fazla satmayı başarmıştı. Kısacası verimli olabilecek bir cihaz ortada varken Sony, yeterli desteği vermediği için toz olup gitti. Başka bir el konsolu gelir mi Sony'den bilmiyoruz ancak Vita ile olan başarısızlığı bu tarz bir projeye gitmesi için bir neden ortaya koymuyor.

Yorumlar
Murat
İsabet olmuş. Harika bir konsol cikarip bu konsola birtane adam gibi oyun cikarmadilar. Sacma sapan anime oyunlari cocuk oyunlari ile ömrünü noktalattilar. İsabet olmuş
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.