Oyun

Fortnite iOS'da yüksek satış rakamlarına imza attı!

Fortnite'ın İOS sürümü, geliştiricisine ilk üç ayda ciddi kar elde ettirdi. Yapım artık Pokemon Go ve Candy Crash gibi oyunlarla aynı potada.


Epic Games'in Apple iOS için geliştirdiği Fortnite, sadece Amerika Birleşik Devletleri'nde üç haftada 15 milyon dolarlık satış rakamına ulaştı. Yapım, böylece Candy Crush Saga, Clash of Clans ve Pokemon Go gibi devlerin ligine adım atmış oldu. Pokemon Go üreticisine haftada 6 milyon 400 bin dolar. Candy Crush ise geliştiricilerine haftalık 5 milyon 800 bin dolarlık gelir elde ettiriyor. 

Çoğu mobil oyunun aksine, Fortnite'da karakter gelişimi için eşya alım-satımı gerekmiyor. Yapım, 9 dolar değerindeki Battle Pass ile satılıyor. Battle Pas, 3 ay için geçerli ve belirli periyotlarda yenilenmek zorunda. 

Fortnite diğer mobil oyunlara göre çok ilginç bir özelliğe sahip. Yapım, konsol ve PC'deki sürümlerinin hiçbir noktasına dokunulmadan iOS'a uyarlandı. Elbette grafiklerden biraz ödün verildi çünkü hiçbir mobil cihazın oyun gücünün, konsollar ve PC'ye erişmesi mümkün değil.

Fortnite'da hayatta kalmak için takım arkadaşlarınızla uyum içerisinde çalışmanız gerekiyor. Savaşçı kahramanlar, savunmacılar ve ilk yardım gibi destek üniteleri arasındaki dengeyi kurmak zorunda kalıyorsunuz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.