Oyun

Gamer's Qube Türk oyun geliştiricilerini dünyaya taşıyacak!

Netmarble EMEA ve StartersHub tarafından düzenlenen mobil oyun geliştiricileri hızlandırma programı Gamer's Qube, Türk oyun geliştiricilerine toplam 350 bin dolarlık yatırım desteği sunmaya hazırlanıyor.

Gamer's Qube Türk oyun geliştiricilerini dünyaya taşıyacak!

Netmarble EMEA ve StartersHub tarafından düzenlenen mobil oyun geliştiricileri hızlandırma programı Gamer's Qube, mobil oyunlarını dünya pazarlarına açmayı hedefleyen oyun geliştiricileri ile buluşuyor. 

Haziran ayında, sırasıyla İstanbul, Ankara ve İzmir'de lansmanı yapılacak program, hazlihazırda mobil oyununu tamamlamış olan ekiplere toplamda 350 bin dolarlık bir yatırım fırsatı sunuyor. 

Dünyanın üçüncü büyük oyun şirketi Netmarble EMEA ve erken aşama teknoloji girişimlerini hızla büyüyen başarılı şirketlere dönüştürmek için gerekli yatırım, strateji ve iş geliştirme desteği sunan StartersHub işbirliği ile başlatılan mobil oyun geliştiricileri hızlandırma programı Gamer's Qube, mobil oyun geliştimede Türkiye'yi oyun dünyasının sayılı merkezlerinden biri haline getirmeyi hedefliyor.

Netmarble EMEA ve StartersHub, programın tanıtımı amacıyla üç büyük şehirde oyun geliştiricileri ile sektörün ileri gelenlerini bir araya getirerek lansman toplantıları düzenleyecek. Toplantılardan biri dün İstanbul'da bulunan StartersHub'ta gerçekleştirildi. Bugün ise Ankara'da ODTÜ Teknokent İkizler Binası'nda gerçekleştirilecek olan lansman sonrası final toplantı, 11 Haziran 2018'de İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi'nde gerçekleşecek. 

Toplantılarda Netmarble EMEA CEO'su Barış Özistek, ''Global Mobil Oyun Sektörü ve Neden Mobil Oyun?'' gibi konulara değineceği sunumunu gerçekleştirecek. StartersHub kurucularından Ersin Pamuksüzer ise İstanbul'da gerçekleşen toplantıda girişimciler için kazanan davranış biçimlerinden bahsetti. 

Toplam 350 bin dolar yatırım desteği!

Gamer's Qube, halihazırda mobil oyununu geliştirmiş, hatta yayınlamış oyun geliştirme ekiplerine açık bir program. Programa başvurmak için en az iki kişiden oluşan bir ekibe olmak gerekiyor. Haziran ayına kadar sürecek başvuruların ardından, Netmarble EMEA tarafından yapılacak ön elemeyi geçen 25 oyun geliştirme ekibi arasından 5 tanesi Netmarble'ın profesyonel mentorları tarafından seçilerek programa katılma hakkı kazanacak. 

Programa katılan her ekibe 70 bin dolar, toplamda ise 350 bin dolar yatırım desteği verilecek. 

Gamer's Qube'a katılan ekipler bir yıl boyunca Netmarble'ın mobil oyun profesyonellerinden eğitim alma, Türkiye ve EMEA bölgesindeki 300'den fazla mentora ulaşma, StartersHub ofis alanını kullanma, oyun testleri ve haftalık pratiklerle projelerinin kalitesini ve mobil oyun geliştirme becerilerini artırma fırsatı yakalayacak. Ayrıca seçilen mobil oyunlar, dünyanın en büyük oyun yayıncılarından biri olan Netmarble EMEA tarafından yayınlanma imkanı bulacak. 

Gamer's Qube ile ilgili detaylı bilgi ve başvuru için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.